Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 8 березня 2013 р.

Кирило запевнив, що в РПЦ є соборноправність

Патріарх Московський Кирило висловив здивування з приводу думки про те, що в Російській Церкві присутній жорсткий диктат, передає «Інтерфакс-релігія». «На тлі всього того, що ми сьогодні маємо всередині Церкви, дивними здаються заяви в недружніх і необ'єктивних ЗМІ, що стосуються жорсткої вертикалі, диктату, нібито існуючих в Церкві», - сказав Патріарх в четвер на засіданні Вищої церковної ради.

Він нагадав про те, що в Російській Церкві діє створене кілька років тому Міжсоборна присутність - дорадчий орган, що сприяє вищій церковній владі у підготовці найважливіших рішень. У цю структуру входять не тільки архієреї, духовенство, але й миряни.

«Важко собі уявити, як можна було б обговорювати серйозні питання і приймати дуже відповідальні рішення, в тому числі оформлені у вигляді фундаментальних документів, якщо б не існувало Міжсоборної присутності. Чинний сьогодні в Російській церкві механізм обговорення соборних документів є безпрецедентним », - підкреслив предстоятель РПЦ.

За його словами, вся ця «методологія відкритості та соборності», з одного боку, дозволяє використовувати потенціал, який існує в Церкві, а з іншого боку, дає можливість чути дуже багато голосу.

«А ви знаєте, наскільки вільна дискусія в Міжсоборну присутність, на Архієрейському Соборі: кожен встає і говорить те, що вважає за потрібне сказати. Немає ніяких заборон і ніхто цим не ображає патріарха - патріарх відкритий до того, щоб чути ці голоси », - підкреслив Патріарх Кирил.