Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Син священка може стати ізраїльським спікером

Колишній радянський дисидент і нинішній ізраїльський міністр, син православного священика Юлій Едельштейн має реальний шанс зайняти посаду спікера Кнесету, очоливши, таким чином, гілку влади єврейської держави. Як повідомив радник політика Ілля Васильєв, кандидатуру Едельштейна висунув правлячий партійний блок Лікуд-Бейтену, що відмовив у третьому спікерському терміні ветерану-лікудніку Реувену Рівліну.

"Сьогодні відбулося засідання фракції, на якій більшістю голосів на посаду спікера висунуто кандидатуру Едельштейна. Вибори спікера відбудуться на початку наступного тижня на пленарному засіданні Кнесету", - сказав радник.

Зазначимо, що Едельштейн, якому зараз 54 роки, народився в Чернівцях. У Радянському Союзі він самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовниками довго і безуспішно домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у тюрмах і сибірських колоніях.

Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів "Ісраель ба-Алія", пізніше влившись до складу "Лікуда", шість разів поспіль обирався депутатом Кнесету, був віце-спікером, міністром імміграції та абсорбції. В уряді очолював міністерство інформації та зв'язків з діаспорою.

Батько політика - відомий священик Російської православної церкви Юрій (Георгій) Едельштейн, який, прийнявши сан в зрілому віці в 1979 році, досі служить у селі Карабаново Костромської області.