Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 березня 2013 р.

Знати міру: священики про спорт та алкоголізм

У Російській Православній Церкві не рекомендують віруючим під час Великого посту займатися спортом та дивитися спортивні передачі. Як каже єпископ Орєхово-Зуєвський Пантелеїмон, відповідаючи на запитання читачів сайту "Православ'я і світ", спортом займатися не варто "у першу, Хрестопоклонну та на Страсну седмиці Великого Посту". А "спортивні передачі я б не рекомендував дивитися в увесь час Великого посту", зазначив єпископ, порадивши "побільше думати про душу, а не про тіло". 

"Як би не закінчилися спортивні змагання, хто б не переміг - Спартак " ЦСКА або "Динамо "- для спасіння душі це не важливо. А ось, як закінчиться наше духовне змагання, духовна боротьба - дуже і дуже важливо, від цього залежить наша вічна доля ", - додав він.

Цікаво, що за словами іншого священнослужителя протоієрея Олександра Ільяшенка, вживати алкогольні напої під час посту іноді дозволяється. "Спиртні напої в помірній кількості допустимі в суботні та недільні дні, а також у дні здійснення пам'яті найбільш шанованих святих", - каже він. Втім зауважує, що це загальні правила, "а міра посту для кожного повинна визначатися індивідуально в особистій бесіді зі священиком". 

За церковним уставом навіть Великим постом по великих святах благословляється вживання вина. Найголовніше, щоб "не відчувати найменшого сп'яніння", уточнює протоієрей Костянтин Островський, нагадуючи, що "пиячити грішно не тільки постом, але і на Великдень, і на Світлій седмиці, і на Різдво, і на святках, і в будь-який інший день ". Якщо ж, наприклад, ті, що зібралися після хрещення дитини за столом вип'ють потроху вина, в цьому не буде гріха, говорить протоієрей.