Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 березня 2013 р.

Неправильно зрозуміли: проти гріха, а не проти Папи

Протягом Прощеної неділі в низці мережевих ЗМІ було тиражовано новину, нібито «глава УПЦ Київського патріархату Філарет не схвалює вчинок новообраного Папи Римського Франциска, який після свого обрання поїхав з Ватикану в мікроавтобусі з іншими кардиналами, а не на особистому лімузині». Така інтерпретація слів патріарха Філарета є довільною та не відповідає суті його думки. В цьому можна переконатися,  уважно проглянувши повну версію ефіру.

Глядач Олександр ставить питання: «Знаете ли Вы, что избранный новый папа Римский отказывается от дорогих машин представительского класса и всех привилегий и пересаживается в общественный транспорт. Готовы ли Вы сесть в киевские маршрутки?»

Патріарх Філарет звертається до ведучого зі словами: «Я не зрозумів питання».

Ведучий каже: «Наш зритель, Александр… спрашивает. Вот недавно был выбран новый Римский папа и пришла новость о том, что папа не поехал в специальном для него автомобиле, я так полагаю, что этот случай имеет в виду наш зритель, а поехал со всеми в автобусе с другими кардиналами. И наш зритель спрашивает, готовы ли Вы отказаться от собственного транспорта и пересесть – ну вот тут прозвучало «в киевские маршрутки» – ну не знаю, может быть не в маршрутки, в другой общественный транспорт?»
Неправильно зрозуміли: проти гріха, а не проти Папи
Патріарх відповідає: «Добре, я зрозумів. Я не схвалюю такі поступки. Не схвалюю. Тому що це праця напоказ. А треба бути скромним в житті перед Богом, а не перед людьми. І тому, коли ми читаємо Євангеліє, то Господь як каже? «Не творіть милостині вашої перед людьми». І не показуйте свою скромність перед людьми, а будьте скромними всередині, а не на показ».

Тобто, Патріарх Філарет давав оцінку не конкретному вчинку папи Франциска, про який до програми йому взагалі не було нічого відомо, а відповідав на питання, чи він пересяде зі свого автомобіля у маршрутку або громадський транспорт. У відповіді Патріарх жодного разу не згадує про папу Франциска. Також і автобус з кардиналами, в якому вирішив здійснити поїздку папа, навряд чи може бути прирівняний до київського громадського транспорту.

Враховуючи те, що у довільному тлумаченні мережевих ЗМІ слова Патріарха Філарета могли бути сприйняті, як образливі для почуттів вірних Католицької Церкви, Прес-центр Київської Патріархії був вимушений подати це роз’яснення.

Щодо інших питань, порушених під час ефіру, то на них Патріархом Філаретом були дані достатні відповіді під час самої програми. З них особливу увагу глядачів хочемо звернути на уривок від 20:50 до 24:30 запису.

Прес-центр Київської Патріархії