Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 березня 2013 р.

Собор-банкрут сьогодні відключать від струму

Болгарська компанія погрожує відключити кафедральний храм у Пловдиві від електроживлення через борги, повідомляє видання «Стандарт Новини». Електро-розподільна компанія «EVN» офіційно повідомила, що сьогодні, 12 березня о 14 годині відключить від електроживлення адміністративні об'єкти, а на наступний день і кафедральний храм св. мц. Марини Пловдивської митрополії Болгарської Православної Церкви. Причина таких заходів - прострочена заборгованість за використану у січні цього року електроенергію. У компанії стверджують, що намагалися зустрітися з представниками храму для обговорення можливих варіантів, але безуспішно.

Історія із заборгованістю розташованого в центрі Пловдива храму св. Марини за електрику отримала великий резонанс після того, як Пловдивський митрополит Миколай подарував храму свій позолочений годинник «Ролекс» для погашення боргів за рахунок їх продажу. Борг храму за електроенергію сягає 2940 левів (бл. 1500 євро), а початкову вартість позолоченого годинника, випущеного в 2005 р., встановили в розмірі 11600 левів (менше 6000 євро) в надії погасити борги і направити частину коштів на благодійність.

Але торги, які були призначені на 10 березня і повинні були пройти безпосередньо в самому храмі, так і не відбулися через відсутність хоча б одного можливого покупця. Ця історія розгорнулася на тлі безпрецедентних суспільних хвилювань в Болгарії, викликаних різким підвищенням цін на електроенергію всіма трьома енергокомпаніями, працюючими в Болгарії. Протести призвели до багатотисячних акцій протесту і до відставки Уряду Болгарії.