Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 березня 2013 р.

Львівські греко-католики судяться з інститутом акустики

Судовий розгляд конфлікту між Редемптористами УГКЦ та ВАТ «Науково-дослідний інститут прикладної акустики» щодо приміщення семінарії у Львові на Збоїщах продовжиться 18 березня, повідомив представник УГКЦ Андрій Петришин. «Ми були впевнені в тому, що це судове засідання – останнє, і що воно буде дуже упереджене, тому що прийшла інформація, що прийшла вказівка відмовити нам у задоволенні. Але своїми аргументами ми, видно, змусили суддю сумніватися в тому, що він має нам відмовити, і він переніс засідання», - зазначив Андрій Петришин у коментарі для ZAXID.NET 7 березня.

Наступне судове засідання, за словами Андрія Петришина, має відбутися 18 березня. При цьому представник УГКЦ також повідомив, що 17 березня планується віче на площі біля пам’ятника Тараса Шевченка, присвячене питанням релігії і політики. На віче має бути присутній один із монахів, які в 40-х роках минулого століття жили в монастирі, що розташовувався в приміщенні на Збоїщах. Нагадаємо, що отці Редемптористи УГКЦ судяться з ВАТ «Науково-дослідний інститут прикладної акустики» за приміщення семінарії у Львові на Збоїщах. Останнє судове засідання в цій справі відбулося 12 лютого.

Як пише львівський краєзнавець Ігор Мельник, на території теперішньої вул. Плугової у Львові ще 1777 року був збудований панський двір. На початку ХХ ст. його купив митрополит Андрей Шептицький і передав сестрам Василіанкам, які створили тут сиротинець. 1919 року тут засновано монастир отців Редемптористів. 1920-х роках редемптористи збудували поруч із двором два великі будинки, а колишнє зерносховище перебудували на каплицю для мирян. Згодом при монастирі відкрили малу семінарію. У 1946 році монастир був ліквідований, в його приміщеннях розмістили військову частину, а згодом – Науково-дослідний інститут прикладної акустики.