Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Суїциальні настрої: Болгари впадають у відчай

Предстоятель Болгарської Православної Церкви Патріарх Неофіт засудив хвилю суїцидів, що   прокотилася по країні. Так зокрема є відомості про чотири самоспалення за останній місяць. Після зустрічі в Русенський митрополії з новим прем'єр-міністром службового уряду Болгарії Маріном Райкова Патріарх, звернувшись до болгарської молоді, заявив: «Не позбавляйте себе життя ні за яких умов. Крім жорстокої смерті є й інші способи вирішувати проблеми». Патріарх закликав людей «не страждати від нестачі надії, а знайти силу у вірі в Бога».

Вже місяць у Болгарії не вщухають вуличні демонстрації проти зростаючої бідності та безробіття. Багатьох болгар це підштовхнуло до розуміння того, наскільки великий рівень корупції і протекціонізму серед представників політичної еліти. Наслідком стали 4 самоспалення, що відбулися в країні за останній місяць. Такого тут не було вже багато десятків років. У трьох випадках врятувати людей не вдалося, але лікарі зараз борються за життя четвертої жертви - 51-річного коваля, який підпалив себе перед будівлею парламенту в Софії.

Суїциальні настрої: Болгари впадають у відчай
Як заявляють психологи, причинами самоспалень та зростання рівня суїцидів у країні є бідність і відчай. З чотирьох жертв політичні вимоги проголошував тільки Пламен Гораном, який скоїв акт самоспалення 20 лютого в Варні. Смерть Горанова зробила його символом антикорупційних вуличних демонстрацій у Болгарії. Хоч Болгарська Православна Церква і засуджує суїциди, вона все ж дозволила провести поминальну службу по Горанову в його рідному місті Варні