Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 березня 2013 р.

Відбулось засідання Священного Синоду Церкви Румунії

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 28 лютого 2013 року, під головуванням Патріарха Даниїла, відбулося робоче засідання Священного Синоду Румунської Православної Церкви, що зібрався того дня в патріаршій резиденції. Ієрархи Священного Синоду оцінили результати збору коштів у церквах і монастирях Румунії та за кордоном в грудні 2012 року, після пастирського послання Священного Синоду Румунського Патріархату в кінці року, присвяченому догляду за хворими. Було зібрано близько 3,3 млн. леїв (757 тисяч євро), близько 625 000 кг продуктів харчування, 50.000 кг. сільськогосподарської продукції , 150.000 кг одягу, 15000 коробки лікарських засобів, санітарно-гігієнічних продуктів, палива і т.д.. Були зібрано та передано кошти та засоби для користування близько 70.000 бідних сімей, багатьом хворим дітям по всій країні.   

Також, Священний Синод схвалив результати соціальної програми 2012 року, розробленої Румунською Патріархією спільно з Selgros Cash & Carry. Кількість їжі та товарів для здоров'я пропонованих компанією склала до 3,32 млн. леїв (762 000 євро. У наслідку, програмою скористалися близько 18300 людей, які знаходяться в соціальних установах Румунської Православної Церкви. 

Серед інших рішень Священного Синоду, варто відзначити наступні: 
  • Наголошено, що надалі звершення Таїнства Хрещення та Вінчання повинне відбуватися тільки в парафіяльній церкві, для того, щоб дотримуючись давніх літургічних традицій зберегти сакраментальний характер цих урочистих священнодійств. 
  • Надалі храми повинні максимально підтримувати неблагополучні сім'ї з низьким рівнем доходів, а багатодітні родини, хворі та похилі люди з недостатнім доходом мають звільнятися від плати за похорон. 
  • Затверджено остаточно святкування Дня румунської культури (15 січня) в Румунському Патріархаті та в кожній єпархії, яка прагне показати зв'язок між релігією і культурою, між Церквою і суспільством з життям румунського народу. 
  • Створення Національної асоціації центрів паломництва Румунської Православної Церкви, задля кращої організації паломництва, для заохочення пастирської і місіонерської діяльності Церкви.