Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 березня 2013 р.

У Москві розпочалось засідання Синоду РПЦ. Відео

Сьогодні, 12 березня 2013 року в Синодальному залі офіційної Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому ставропігійному монастирів Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Київський і всієї України Володимир; митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Володимир; митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; Митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир; митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр; митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій; митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій, керуючий справами Московської Патріархії; митрополит Волоколамський Іларіон, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язківМосковського Патріархату.

Для участі в літній сесії (березень-серпень) 2013 року також запрошені митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій, архієпископ Берлінсько-Германський і Великобританський Марк, архієпископ Вітебський і Оршанський Димитрій, архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, єпископ Улан-Уденський і Бурятський Саватій.

Перед початком засідання зважаючи на ревні архіпастирські труди та у зв'язку з 60-річчям від дня народження Святіший Патріарх Кирил нагородив архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія орденом преподобного Серафима Саровського II ступеня.

У Москві розпочалось засідання Синоду РПЦ.
Потім Святіший Владика повідомив про основні теми порядку денного.

Учасники засідання обговорять рішення Вищої Церковної Ради, що стосуються звітів і планів синодальних установ.

Будуть розглянуті питання підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

Про діяльність Відділу зовнішніх церковних зв'язків відзвітує його голова митрополит Волоколамський Іларіон.

Священному Синоду належить розглянути і затвердити документ «Місія тюремного служіння Руської Православної Церкви та пенітенціарні установи».

Члени Синоду обговорять пропозиції щодо формування Церковно-громадської ради з увічнення пам'яті новомучеників. Як зазначив Предстоятель, «необхідно також переглянути склад Синодальної комісії з канонізації святих — у зв'язку з тим, що хтось, можливо, недостатньо активно займається зараз цією роботою, а її треба всіляко підтримувати на високому рівні».

Згідно зі Статутом Видавничої Ради буде розглянуто питання ротації складу цього органу.

Також, за словами Його Святості, належить дати загальну оцінку засіданням Синоду Білоруського екзархату і Синоду Середньоазіатського митрополичого округу, розглянути кілька призначень у синодальні установи, прийняти рішення про відкриття монастирів і призначення ігуменів та ігумень, а також про створення нових митрополій і єпархій Руської Православної Церкви.