Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 березня 2013 р.

Греки урочисто передали Росії тапочок св.Спиридона

У храмі святителя Спиридона в місті Керкіра (острів Корфу) відбулася церемонія передачі Російській Православній Церкві тапочка святителя і чудотворця Спиридона, єпископа Тримифунтського, повідомляє ІТАР-ТАРС. Дар Керкірської митрополії Елладської Православної Церкви кузбаській митрополії РПЦ прийняв настоятель Знам'янського кафедрального собору протоієрей Володимир Курлюта. Настоятель церкви протопресвітер Георгій Влахов подякував отцю Володимиру та всім священнослужителям землі Кузнецької за труди задля звеличення пам'яті святителя Спиридона серед віруючих сибіряків. 

Цю святиню православні віруючі Кемеровської області чекали більше року. З проханням про передачу тапочки святителя Спиридона до митрополита Керкіри, Паксі і Діапонтійських островів Нектарія звернувся митрополит Кемеровський і Прокоп'євський Аристарх. 

Планується, що святиня прибуде до Кузбасу в кінці цього тижня. Святитель Спиридон Триміфунтський жив і здійснював своє архіпастирське служіння в IV столітті, і широко шанується не тільки в Елладській Церкві, але й по всьому світу. Оскільки тіло святого повністю нетлінне, в храмі, де спочивають його мощі, завели традицію роздавати віруючим тапочки, які одягаються на ноги угодника Божого. При цьому, як говорять служителі церкви, тапочки періодично виявляються зношеними. Їх міняють на нові, але через якийсь час вони знову стираються. Існує переказ, що святитель Спиридон виходить з раки, щоб допомагати знедоленим, хворим і стражденним.