Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Зверніть увагу: Переходимо на літній час

У ніч з суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, переводять стрілки годинника на годину вперед. Україна перейде на літній час. Згідно з постановою Кабінету міністрів, на території України 31 березня 2012 року о 3:00 за київським часом запроваджується літній час переведенням годинникової стрілки на одну годину вперед. Уперше перехід на літній час було проведено у Великобританії в 1908 році. Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня.  

Після переведення годинників 31 березня різниця в часі між:
  • Києвом і  Нью-Йорком (Вашингтоном, Бостоном, Філадельфією) складе 7 годин,
  • Києвом і Лондоном (Лісабоном) – 2 години,
  • Києвом і Берліном (Парижем, Мадридом, Барселоною, Римом, Віднем, Варшавою, Прагою, Будапештом, Стокгольмом) – 1 годину.
  • При цьому в Києві, Мінську, Гельсінкі, Вільнюсі, Ризі, Таллінні, Кишиневі, Бухаресті, Софії, Афінах, Стамбулі, Єревані, Баку, Тель-Авіві буде діяти однаковий час.
  • Різниця в часі між Києвом і Москвою (Санкт-Петербургом, Тбілісі) складе годину, між Києвом і Єкатеринбургом, Челябінськом – 3 години, а між Києвом і Новосибірськом – 4 години.  
Нагадаємо, раніше влада намагалася скасувати в Україні практику переведення годинників. У вересні 2011 року Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Це рішення виникло після відповідних законів у Росії та Білорусі, які відмовилися переходити на зимовий час. Після цього облради західних областей, низка міністерств і відомств, деякі вчені і політики закликали скасувати це рішення, мотивуючи це тим, що майже вся територія України розташована у другому часовому поясі. Більше того, на Закарпатті вирішили починати робочий день на годину пізніше.

Пізніше спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було поспішним і непродуманим, а в жовтні 2011 року народні депутати скасували постанову, якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Таким чином, Верховна Рада відновила перехід на зимовий час.