Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 березня 2013 р.

Знай наших : ігуменя підкорила Москву!

Як пише  «Православіє в Україні», за версією православного веб-видання Московського державного університету «Тетянин день» ігуменя Серафима (Шевчик), глава Синодального відділу УПЦ «Церква і культура», настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського храму, увійшла в трійку найвпливовіших жінок Руської Православної Церкви. «Стоит отметить: игумения Серафима — несомненно, яркая и разносторонняя личность. Она — единственная в Московском Патриархате женщина, возглавляющая синодальный отдел», — зазначають автори списку найвпливовіших жінок Церкви про матінку Серафиму.  

Зокрема, напередодні 8 березня редакція сайту склала список «жінок, які якщо не беруть участь у процесі прийняття рішень в Церкві, то виконують певні керуючі функції». На думку авторів списку, ступінь впливу тієї чи іншої жінки в структурах церковного управління можна оцінювати з двох точок зору. По-перше, з позицій суто ієрархічних, мовляв, для монахинь вища сходинка – це ігуменство в ставропігіальному монастирі. Через те всі ігумені ставропігіальних монастирів автоматично увійшли до списку найвпливовіших жінок Церкви. По-друге, цю оцінку можна виконувати з точки зору причетності жінки до актуальної діяльності керуючих чи радчих структур РПЦ. Саме цей критерій став вирішальним для редакції. В цьому випадку головним показником є участь у роботі Міжсоборної присутності.  

«Игумения Серафима входит в состав Комиссий Межсоборного присутствия по вопросам богослужения и церковного искусства, по вопросам организации жизни монастырей и монашества, по вопросам взаимодействия Церкви, государства и общества, по вопросам информационной деятельности Церкви и отношений со СМИ, — говориться про досягнення ігумені Серафими на сайті «Тетянин день».

 ігуменя Серафима (Шевчик) увійшла в трійку найвпливовіших жінок Руської Православної Церкви. 
— При этом одесский монастырь не является ставропигиальным, и в формальной табели и рангах настоятельство в этой обители не слишком выделяло бы тамошнюю игумению из ряда других, если бы не изрядная загруженность в церковных управленческих органах». Зауважимо, що до трійки впливових жінок Церкви також увійшли ігуменя Іуліанія (Каледа), настоятелька Московського Зачатіївського монастиря, член Президіуму Міжсоборної присутності, та Маргарита Нелюбова — секретар Комісії Міжсоборної присутності з питань організації церковної соціальної діяльності та благодійності.