Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 березня 2013 р.

Через погрози ліквідують громаду в Тріполі

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на портал ierovima.gr, фанатики-мусульмани в Лівії загрожують убити митрополита Трипільського Феофілакта (Олександрійський Патріархат), а парафіян історичного  грецького православного храму святого Георгія Побідоносця в Тріполі спалити живцем. Розмовляючи з кореспондентом шестидесятивосьмирічний ієрарх, який перебуває у цей момент у себе на батьківщині в Греції, заявив: «Дуже складна зараз ситуація в Тріполі для православних християн. Я з болем в душі збираюся закрити наш історичний храм і відкрити його тільки на Пасху. 

Останнім часом в храм зовсім не приходять християни, бо всі бояться. А знаєте чому? Місяць тому група приблизно з десяти салафітів увірвалися в храм під час звершення Божественної літургії і заволали вимагаючи, щоб ми негайно вийшли з церкви, інакше нас спалять живцем. Коли ж я став їх просити покинути святе місце, то вони в гніві відповіли, що відріжуть мені голову. Я не боюся їх, але з тих пір в нашу церкву ніхто ні ходить. У кращі часи збиралося до ста п'ятдесяти молільників, сьогодні ж - жодного ... ». 

За словами митрополита Трипільського Феофілакта, «всі православні християни і, природно, грецька громада, відчувають проблеми, тому що в країні стало небезпечно. Два місяці тому невідомі осквернили грецьке кладовище в Тріполі, розкидавши останки померлих! Існує небезпека, що наш історичний храм в Тріполі, який існує тут з 1647 року, може в будь-який момент стати жертвою вогню, а сам я змушений ходити в цивільному одязі, щоб не бути впізнаним мусульманськими бандами».

Гоніння: через погрози ліквідують громаду в Тріполі
До речі, кафедральний собор святого Георгія Побідоносця в Тріполі вже безліч разів піддавався грабуванню, а нині -  це єдиний діючим православним храмом у величезній Лівії. Він служив духовним потребам не тільки греків, але і представників інших братніх православних держав:  Болгарії, Сербії, України, Росії та ін. 

Митрополит Феофілакт звернувся із закликом до всіх православним християн надати посильну допомогу православній громаді в Тріполі, оскільки становище християн в країні дійсно вкрай важке. Однак, крім надання матеріальної допомоги, ця проблема повинна бути широко висвітлюваною як у грецьких, так і в зарубіжних ЗМІ, які досі не приділяли їй ніякої уваги, зосередившись лише на політичних аспектах «арабської весни». Тому багато хто просто не знають про реальні масштаби тієї трагедії, яку переживають сьогодні християни на Близькому Сході і в Північній Африці, будучи змушеним в масовому порядку залишати рідні місця, рятуючись від розправи.

Для бажаючих надати посильну допомогу Трипільській митрополії Олександрійського Патріархату в Лівії наводимо банківські реквізити в Сільськогосподарського банку Греції:


THE HOLY METROPOLIS OF TRIPOLI IN LIBYA
AGRICULTURAL BANK OF GREECE
AR.LOG. 0870300205539
IBAN 2R6404323480000870300205539

ΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΡΙΠΟΛΕΩΣ ΛΙΒΥΗΣ
 ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ
 ΑΡ.ΛΟΓ. 0870300205539
 ΙΒΑΝ 2R6404323480000870300205539