Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 17 березня 2013 р.

Папські забавки: Франциск написав перший твіт

Обраний у минулу середу на конклаві кардиналів Папа Римський Франциск в неділю після полуденної молитви опублікував свій перший текст в обліковому запису @ Pontifex мікроблога Twitter. "Дорогі друзі, я сердечно дякую вам і прошу вас продовжувати молитися за мене. Папа Франциск", - написав понтифік на італійській мові.

Мікроблог @ Pontifex, перший запис у якому Папа Бенедикт XVI залишив 12 грудня 2012 року, було тимчасово закрито 28 лютого, коли попередній понтифік залишив папське служіння. У день обрання нового Папи Римського на його сторінці з'явилося повідомлення на латині Habemus Papam FRANCISCUM (У нас є Папа Франциск).  

Наразі акаунт @ Pontifex в мікроблозі Twitter в цілому налічує більше 3 мільйонів підписників. Англійську версію мікроблогу Папи читають 1,6 мільйона людей, іспанську - 700 тисяч, італійську - 330 тисяч. Навіть у найновішої, відкритої в січні латинської версії є понад 21 тисяча послідовників. Мікроблог Папи Римського доступний на дев'яти мовах: латинській, англійській, іспанській, французькій, італійській, німецькій, португальській, польській та арабській.