Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 14 березня 2013 р.

Букви в цифри: оцифрують Ватиканську бібліотеку

Ватиканська апостольська бібліотека, в якій зберігається близько 80 тис. рідкісних манускриптів і 8,9 тис. інкунабул (книг, надрукованих в Європі до 1501 року), буде повністю оцифровано, говориться в прес-релізі компанії EMC, яка надає технічну підтримку проекту. Проект, який займе дев’ять років, збереже у вигляді цифрових копій у форматі ISO близько 40 млн сторінок. На першому етапі для зберігання даних EMC разом з партнером по інтеграції – компанією Dedagroup – буде виділено близько 2,8 петабайта ресурсів на базі рішень EMC, включаючи Atmos, Data Domain, EMC Isilon, NetWorker і VNX. EMC надає підтримку проекту в рамках ініціативи “Інформаційне спадщина”, метою якої – сприяти захисту і збереженню для майбутніх поколінь текстів з усього світу, а також зробити їх доступними в цифровій формі для досліджень і освіти.

Даний проект оцифрування об’єднує зусилля ряду організацій і установ, серед яких Бодліанськой бібліотеки при Оксфордському університеті, британський Фонд Полонський і Гейдельберзький університет. Ватиканська апостольська бібліотека є одним з найстаріших книгосховищ в світі. У ній зберігаються багато рідкісні і цінні документи, серед яких 42-рядкова латинська Біблія Гутенберга – перша в Європі книга, надрукована набірним шрифтом (датується між 1451 та 1455 роками).

“У Апостольської бібліотеці представлені деякі з найдавніших збережених текстів, які є частиною безцінної історико-культурної спадщини. Дуже важливо забезпечити збереження цих документів і одночасно зробити їх доступними для дослідників у всьому світі”, – заявив глава бібліотеки Чезаре Пазіні. У числі оцифрованих рукописів будуть грецькі рукописи з творами Гомера, Софокла, Платона і Гіппократа, один з найдавніших збережених іудейських кодексів “Сітрі”, Ватиканський кодекс (також “Кодекс B”) – одна з найдавніших збережених рукописів грецької Біблії.