Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 березня 2013 р.

Іконоборці не пройдуть: рік тюрми за вандалізм

Суд у Москві сьогодні, 19 березня, засудив до одного року обмеження волі чоловіка, який облив ікони в храмі Христа Спасителя у вересні минулого року. Вирок Юрію Піотровському виніс відділок Хамовницького суду Москви. Прокурор просив для обвинуваченого покарання у вигляді двох років обмеження волі. Справа розглядалася в особливому порядку, оскільки чоловік повністю визнав провину. Піотровський визнаний винним у скоєнні вандалізму (ч. 2 ст. 214 КК РФ). 

Адвокати підсудного попросили призначити йому умовний термін. Представник ХХС попросив суворо не карати обвинуваченого: збиток перед храмом вже погашений. Піотровський 16 вересня 2012 облив дві ікони в ХСС фарбою, після затримання заявивши в суді, що діяв у просвітницьких цілях. "Я хотів привернути увагу і встановити істину, я не якесь хуліганство в храмі здійснював, як, наприклад, Pussy Riot", - заявив тоді Піотровський.  

Він зазначив, що хоче встановити діалог "між іудеями та християнами", для чого необхідно "налагодити діалог на найвищому рівні між папою Римським, головним рабином Росії і рабином Ізраїлю". 62-річний росіянин спеціально для вчинення задуманого приїхав до Москви з Мюнхена, де він проживав і працював лектором у Російському Культурному Центрі, читаючи лекції про Толстого і толстовство, а також викладав бальні танці, йогу і голу йогу.