Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 березня 2013 р.

Ватопедський монастир допоміг багатодітним родинам

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на briefingnews.gr, незабутні моменти і глибокі почуття радості пережили присутні на щорічному урочистому заході, організованому Союзом багатодітних сімей в одному з відомих афінських готелів. Як і щороку, в цьому році Союз вручав нагороди дітям та батькам за особливі досягнення в минулому році. Нагороди супроводжувалися грошовими преміями загальною сумою 50 тис. євро, виділених Ватопедським монастирем.Нагороду отримали сімсот тридцять шість батьків і дітей, аспірантів, дипломованих фахівців, першокурсників вузів і відмінників учнів ліцеїв і гімназій.

Розповівши про героїчні зусилля по вихованню дітей у багатодітних сім'ях, а також про самих дітей, які є майбутнім країни, голова Спілки багатодітних сімей Василіс Феотокатос висловив подяку архімандриту Єфрему, настоятелю Ватопедського монастиря, а також самій обителі, без допомоги якої в цей важкий час фінансової кризи провести церемонію нагородження було б неможливо. 

У рамках вечора також відбулася презентація та нагородження благодійної організації Афінської архієпископії «Місія». Нагороду отримав її керівник Костянтин Дімцас, що відзначив у своєму слові обширну благодійну діяльність Ватопедського монастиря, спрямовану на підтримку грецької сім'ї, єпархій Елладської Православної Церкви, знедолених і незаможних громадян.

Виступаючи на церемонії нагородження, настоятель Ватопедського монастиря архімандрит Єфрем розповів про благодійну діяльність, яку обитель веде протягом століть: «Ми звернулися до наших архівів, чули від наших попередників про те, що Ватопедський монастир виступав в якості дарувальника для Афінського університету, був першим дарувальником Халкинської богословської школи, школи іноземних мов в Константинополі, Великої школи грецького народу ... ».


У своєму виступі отець Єфрем висловив сум з приводу важкого економічного становища Греції, але ще більше у зв'язку з духовною кризою, що уразила грецький народ. Звертаючись до багатодітних сімей, настоятель Ватопедського монастиря, зокрема, сказав: «Ви добра закваска, і тому ми зробимо все, щоб і інших переконати допомагати вам, оскільки допомагати багатодітним сім'ям необхідно, так як сьогодні у всьому світі здійснюється тридцять сім мільйонів абортів, тобто вбивств. А ви гідні похвали, тому що зберегли своїх дітей ». 

Вечір завершився музичною програмою, підготовленою ансамблем «Ліра Орфея » і хором «Роман Солодкоспівець».