Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 8 березня 2013 р.

В Єрусалимі мусульмани влаштували безлади

В Єрусалимі на Храмовій горі після п'ятничної молитви спалахнули масові заворушення. Як повідомляють місцеві ЗМІ, палестинці та ізраїльські араби влаштували акцію протесту проти дій одного з поліцейських, який нібито розтоптав ногами Коран. При цьому ізраїльська поліція заперечує, що інцидент мав місце. У результаті поліцейські використовували проти озброєних камінням демонстрантів гумові кулі, сльозогінний газ і шумові гранати. У підсумку більше 60 арабів отримали поранення.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, сутички між палестинцями та ізраїльськими військами відбулися також в різних районах Західного берега річки Йордан. Епіцентром напруженості стало село Абуд в околицях Рамаллаха, де ховали палестинця, який помер від ран, отриманих минулого тижня в зіткненнях з ізраїльтянами.

Крім того, в Єрусалимі стався ще один інцидент. Невідомий чоловік на скутері кинув петарду в машину, що належить місцевому муніципалітету. В результаті інциденту дві людини отримали незначні поранення. Вони були доставлені в лікарню. Чоловік, який кинув петарду, втік з місця події до прибуття поліції.

Зазначимо, що в останні кілька тижнів на Західному березі зберігається напруженість, що підігрівається новинами про загибель в ізраїльській в'язниці палестинця Арафата Джарадата і тривалої голодовки групи в'язнів-палестинців.