Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Україна: Патріархати вітають Папу. Відео

В Україні за подіями у Ватикані стежили християни різних конфесій. Одні раді Папі Франциску, інші толерантно зазначають, що їхні погляди різняться, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Римо-католиків в Україні — менше мільйона. Деякі з них у четвер о 7 ранку прийшли у храми, щоб уперше помолитися за новообраного Понтифіка. У перший день папства новообраного Франциска українські католики столиці зустріли без особливих урочистостей. На ранішню службу до головного собору Святого Олександра прийшло не багато людей. Проте саме богослужіння почали на півгодини раніше. Священики просто не могли дочекатись, щоб уже почати молитися за нового Понтифіка.

Приміром, єпископ Ян Собіло через такі радощі всю ніч не спав. Він переконаний, що обрання Папою саме Хорхе Бергольо — це великий знак для католицької церкви. Адже Понтифік уже встиг прославитися своєю скромністю та покірністю.

Наприклад, парафіяни Київсього патріархату думають, що новий Папа Римський буде молитися за усіх: і за мусульман, і за іудеїв, і за православних, і за язичників. А священники кажуть, що кардинали обрали людину, яка має позитивну репутацію серед усіх конфесій.

Україна: Патріархати вітають Папу. Відео
У Московського патріархату стосовно католиків своя позиція. Налагодити дружні стосунки з православним духівництвом намагався ще Іван Павло ІІ, проте за стіл переговорів вони так і не сіли. Речник української православної церкви МП Григорій Коваленко зауважив, що якщо не буде "перетягування" вірян, то проблем не буде.

Приміром, одному із парафіян подобається в новому Папі скромний стиль життя, адже кажуть, цей Понтифік жив в однокімнатній квартирі , пересувався на автобусі звичайному, відмовився від водія.

А от урочистості з приводу понтифікату ще попереду. Вітати Папу Франциска українські католики обіцяють у неділю в соборі святого Олександра.