Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 березня 2013 р.

Вселенський Патріарх відвідає Фінляндію та Чехію

У рамках виступу перед членами Міжпарламентської асамблеї Православ'я Патріарх Константинопольський Варфоломій розповів, що планує відвідати Православну Церкву в Фінляндії та Православну Церкву Чеських земель і Словаччини. «У вересні я збираюся ще раз відвідати братську церкву в Фінляндії. У цьому році там будуть святкувати 95-річчя автономії і архієпископ Лев запросив мене взяти участь в цих урочистостях», - сказав Патріарх.

З приводу запланованого візиту в Прагу Патріарх Варфоломій I сказав наступне: «У цьому році урочисті заходи пройдуть у Празі. Там буде святкуватися 1150-річчя з того моменту, коли Патріарх Фотій направив Фессалонікійських братів Кирила і Мефодія в Моравію. Архієпископ Христофор запросив мене взяти участь в цих урочистостях.Предстоятель православних церков зазначив, що велике значення святу надають не тільки православні чехи, але також католицька частина населення і держава в цілому.

Фото з архіву: Предстоятель Вселенської Церкви та Предстоятель Чеської Церкви

«Ці події будуть широко висвітлюватися. Урочиста Божественна літургія транслюватиметься по чеському телебаченню. Така увага надихає нас, дає сили продовжувати докладати зусилля в ім'я всеправославної єдності і співпраці. Це факт, що у кожного і нас є своя мова своя національна ідентичність, звичаї звичаї, традиції. Але у всіх нас є загальне величезний скарб - Православна віра, і ми повинні її берегти як зіницю ока і працювати для якомога ширшого розповсюдження цієї віри.

Константинопольський Патріарх також зазначив, що найближчим часом він очікує візиту новообраних предстоятелів Антіохійської та Болгарської церков.