Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 27 березня 2013 р.

Філарет: "Прощаємо поляків і просимо прощення"

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет сьогодні звернувся до громадськості з нагоди 70-х роковин масових вбивств на Волині. Про це повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на офіційний сайт Київського Патріархату. Волинську трагедію Патріарх Філарет називає «чорною сторінкою у відносинах двох братніх народів, українського і польського».

«Як і між людьми, відносини між народами складаються, на жаль, не лише зі світлих сторінок. Поруч зі спільними перемогами та мирною працею, поруч з дружбою та братерством не раз українсько-польські відносини позначалися конфліктами та боротьбою. На жаль, так було і в минулому ХХ столітті», – говорить патріарх.

Предстоятель УПЦ КП нагадує, що «український та польський народ є християнськими народами, а Господь Ісус Христос закликає нас прощати провини один одному, закликає до любові й миру між собою» та закликає не забувати слова примирення, які звучали в минулому з уст Президентів України та Польщі, парламентарів обох країн, церковних ієрархів та громадських діячів, а саме: «Прощаємо і просимо про прощення».

Ці слова, переконаний патріарх Філарет, допомагають кожному українцю і поляку, «залишити у минулому викликані протистоянням гнів, ненависть, бажання помсти чи реваншу». Проте предстоятель УПЦ КП не вважає, що правильним буде віддати забуттю саму трагедію, пам’ять про постраждалих та загиблих під час неї. «Повинна залишитися пам’ять. Ми разом повинні гідно вшановувати жертв українсько-польських конфліктів, ми повинні молитися про них. З нагоди роковин Волинської трагедії цього року ми повинні особливо вшанувати загиблих під час братовбивчого конфлікту».

«Від імені Української православної церкви Київського патріархату, від себе особисто звертаюся до братів поляків, засвідчуючи: ми прощаємо і просимо вас про прощення. Мир між нашими народами нехай буде нерукотворним пам’ятником жертвам конфлікту. Нехай Господь упокоїть їхні душі в оселях праведників! Вічна їм пам’ять!» – завершує своє звернення патріарх Філарет.