субота, 9 березня 2013 р.

Чому єпископа Михаїла перемістили до Вінниці?

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії повідомляє, що звільнення преосвященного Михаїла (Бондарчука) від керівництва Дрогобицько-Самбірською єпархією та призначення його єпископом Вінницьким і Брацлавським жодним чином не пов’язане з подіями у Дрогобицько-Самбірській єпархії. Воно викликане виключно потребою заміщення вакантної Вінницької єпархії, керуючий якою преосвященний архієпископ Онуфрій (Хаврук) був звільнений на власне прохання.

У Предстоятеля і Священного Синоду Київського Патріархату не було і немає зауважень до преосвященного єпископа Михаїла (Бондарчука) щодо його керівництва Дрогобицько-Самбірською єпархією загалом та дій з врегулювання церковної ситуації у м. Самборі зокрема.

У Предстоятеля і Священного Синоду Київського Патріархату не було і немає
зауважень до преосвященного єпископа Михаїла (Бондарчука) 
Нагадаємо, вчора під час засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату було відправлено за штат єпископа Коломийського і Косівського Іоана (Бойчука) у зв’язку із важкою хворобою (інсульт). На його місце призначено єпископа Юліана (Гаталу), звільнивши його від обов’язків єпископа Городоцького, вікарія Львівської єпархії. Єпископа Юліана також зобов’язали забезпечити довічне утримання владики Іоана.

Іншим своїм рішенням Священний Синод УПЦ КП звільнив архиєпископа Онуфрія (Хаврука) від обов’язків керуючого Вінницькою єпархією. Її відтепер очолюватиме Михаїл (Бондарчук) – колишній Дрогобицько-Самбірський архієрей.

Дрогобицько-Самбірською єпархією УПЦ КП тепер керуватиме колишній архієпископ Одеський і Балтський Яків (Макарчук). На місце владики Якова Священний синод УПЦ КП вирішив призначити єпископа Чернівецького і Кіцманівського Марка (Гринчевського). А на кафедру у Чернівцях єпископи Київського Патріархату призначили владику Онуфрія (Хаврука).