пʼятниця, 22 березня 2013 р.

Єпископ Юліан прийняв керівництво єпархією. Фото

Згідно рішення Священного Синоду УПЦ КП від 08.03.2013 (Журнал №14), з благословення Святішого Патріарха Філарета, Вікарій Львівської єпархії, Преосвященний Юліан єпископ Городоцький, призначений єпископом Коломийським і Косівським, Керуючим Коломийською єпархією. 15 березня 2013р. єпископ Юліан прибув в Коломийсько-Косівську єпархію. Зустріч архіпастиря відбулась в єпархіальному управлінні за участі благочинних : Верховинського благочиння митр. прот. Дмитра Михавківа, Коломийського благочиння митр. прот. Василія Гаврилюка, Городенківського благочиння митр. прот. Богдана Мороза, Отинійського благочиння митр. прот. Івана Мороза, благочинного м. Коломия митр. прот. Василія Мізюка, Косівського благочиння митр. прот. Іоана Близнюка, Делятинського благочиння митр. прот. Івана Лавришина, Надвірнянського благочиння митр. прот. Олега Траска, Яремчанського благочиння митр. прот. Димитрія Кошевка, виконуючого обов’язки секретаря єпархії диякона Івана Бігуса та духовенства єпархії.

Указ про призначення Преосвященнішого Юліана Керуючим Коломийсько-Косівською кафедрою зачитав митрополит Івано-Франківський і Галицький Іосаф. Представивши владику Юліана, митрополит Іосаф побажав йому міцного здоров'я та Божого благословення в архипастирському служінні. 

В свою чергу Пресвященний Юліан подякував Святійшому Патріарху Філарету та Священному Синоду нашої Церкви за висловлену йому високу довіру та запевнив усіх, що з Божої допомогою буде сумлінно виконувати покладені на нього обов'язки заради процвітання Церкви Христової. Після церемонії представлення митрополит Іоасаф та єпископ Юліан відвідали, у лікарні, єпископа на спокої Іоана (Бойчука).

Цього ж дня в Свято-Преображенському кафедральному соборі міста Коломиї преосвященніший Юліан у співслужінні духовенства звершив молебень. У суботу, 16 березня, єпископ Юліан очолив вшеношне бдіння в Соборі Преображення Господнього. В неділю відслужив першу святкову Божественну Літургію, за якою молилось багато віруючих, які цього дня прийшли вітати свого архипастиря, а у ввечері Вечірню з Чином прощення.

В понеділок, 18 березня, відбулась зустріч з представниками місцевої влади: головою Коломийської Районної Державної Адміністрації Негричем Михайлом Михайловичем та мером міста Слюзаром Ігорем Богдановичем. Під час зустрічі обговорювались ряд питань діяльності та розвитку Церкви в даному регіоні. Вже найближчими днями Преосвященний Юліан відвідає всі благочиння Коломийської єпархії, познайомиться з духовенством та зустрінеться з представниками місцевої влади.