Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 березня 2013 р.

Луцьк запрошує на заговини. Анонс

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу Волинської єпархії УПЦ Київського Патріархату, 17 березня, в неділю сиропусну, прощену, вперше на майдані луцького кафедрального собору Святої Трійці відзначатимуть заговини (запусти) на Великий піст. Після Божественної Літургії, яка розпочнеться у верхньому храмі о 10 годині, священнослужителі та миряни зберуться біля водосвятної каплиці, щоб дружньо поспілкуватись, послухати виступи творчих колективів і, звісно, скуштувати традиційних млинців.  

Як відомо, протягом тижня, який називається сирним (масляним), згідно з церковним уставом м’ясо вже виключається з їжі, а молочні продукти можна споживати навіть у середу й п’ятницю.   

Луцьк запрошує на заговини. Анонс
Але їжа тут – другорядне, адже Масляна (Масниця) – час підготовки до Великого посту, час примирення з ближніми, прощення образ, зміцнення братерських взаємин через спілкування. А смачні млинці тут мають лише допомагати. Саме до цього закликає ініціатор заходу митрополит Луцький і Волинський Михаїл, тазапрошує всіх охочих долучитися до святкування.