Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 березня 2013 р.

У Ватикані — медійна лихоманка. Відео

Як розповідає сьогодні Euronews, журналісти зі всього світу прагнуть стежити за обранням нового Папи Римського. Прохання про акредитацію до Святого престолу надійшли від майже 4 тисяч кореспондентів з понад 60 країн.

Вівіан Лі, американська журналістка: “Така подія викликає найбільшу зацікавленість журналістів. Це привертає увагу всіх, хто стежить за духовними справами, урядовими справами та політикою у всьому світі. Я вважаю професію кореспондента вельми привілейованою, оскільки ми бачимо все зсередини раніше за інших.”

Новий Папа Римський повинен бути комунікабельним, багато спілкуватись з пресою та суспільством і використовувати для цього новітні засоби, вважають журналісти.

Роналду да Сілва, бразильський журналіст: “У медійному світі, в якому ми живемо, дуже важливо вміти спілкуватись, використовувати інструменти комунікації, а передусім — володіти мовою постмодерного часу.”

Для цього Венедикт XVI зробив чудовий почин. Він створив мікроблог у Твіттері, який зібрав більше мільйона постійних читачів, а також проводив інтернет-аудієнції. Однак після відставки мікроблог був закритий.

“Такого ажіотажу не було з часу смерті Івана Павла ІІ. Все почалося із сенсаційної відставки Венедикта XVI. Очікування нового Папи Римського згуртувало мас-медіа, які прибули з усіх куточків світу. Тут є журналісти звідусіль, як на Олімпійських іграх чи Чемпіонаті світу з футболу. Всі хочуть відчути цю подію та розповісти про неї”, – повідомляє кореспондент Євроньюз з Ватикана.