Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 березня 2013 р.

Вселенський Патріарх зустрівся з Папою

У середу, 20 березня, Папа Римський Франциск у Климентинському залі Апостольського палацу провів зустріч з представниками християнських конфесій та інших релігій, які прибули до Риму з нагоди його інтронізації, яка відбулася днем раніше. "Підставою для особливої радості є сьогоднішня зустріч з вами, делегатами Православних церков, Східних Православних церков і Церковних спільнот Заходу. Дякую вам за те, що ви захотіли взяти участь в урочистостях, які відзначили початок мого служіння єпископом Риму і спадкоємцем Петра", - наводить слова понтифіка радіо Ватикану.

У своєму виступі Франциск нагадав висловлювання блаженного Іоанна XXIII про те, що Католицька церква вважає своїм обов'язком активного домагатися християнської єдності. "Підтверджую свій твердий намір продовжувати рух шляхом екуменічного діалогу" - заявив понтифік.

На церемонії інтронізації Франциска були присутні представники багатьох церков, зокрема, патріарх Константинопольський Варфоломій, архієпископ Вашингтонський, митрополит всієї Америки і Канади Тихон, верховний католікос-патріарх всіх вірмен Гарегін II, делегації помісних православних церков, представники церков Англіканської співдружності, а також інших релігійних конфесій.

Вселенський Патріарх зустрівся з Папою
На церемонію сходження на Святий престол нового понтифіка прибули делегації зі 132 країн, у тому числі глави 34 держав. Українську делегацію представляв віце-прем'єр міністр Костянтин Грищенко.