Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 14 квітня 2013 р.

Церква засуджує аборт, але не людину

Священики говорять, що зачате дитя має душу. І аборт – це вбивство вже живої істоти. Тому завдання духівника – переконати жінку таки народити дитину, незважаючи на матеріальні чи інші проблеми. Та молитися за всіх тих, хто має сумніви.  Церква завжди відстоює та захищає життя, – говорить настоятель Архікатедрального собору УГКЦ о. Андрій Романків. – Церква не може щось дозволити чи заборонити. Кожна людина несе особисту відповідальність.

З позиції Церкви, зачатий плід вже є людиною і має повноцінну душу. Тому, вбиваючи ненароджену дитину при аборті, лікарі вбивають не якийсь набір клітин, а живу людину, вважає Архієпископ Нестор (УПЦ КП). Тому аборт нічим не відрізняється від вбивства, – каже Архієпископ Нестор. – Так що лікар, який робить аборт, і жінка, якій роблять аборт є однаковими співучасниками цього злочину.

Ще в древній клятві Гіпократа лікарі-язичники клялись "не давати жодній жінці песарію для викликання аборту", каже архієпископ Нестор. Тому заборона абортів, крім випадків коли збереження дитини загрожує життю матері, є правильний шлях, особливо для України, де все ще існує проблема з народжуваністю, вважає архієпископ. Боротьба з абортами не повинна обмежуватись лише заборонами, – каже Архієпископ Нестор. – Потрібно пояснювати людям, що таке аборт насправді і наскільки великий гріх бере на себе жінка, яка наважилась на це. Думаю, спільними зусиллями можна цю проблему подолати.

Церква засуджує аборт, як вбивство, але не саму людину, яка цей гріх вчинила
Переривання вагітності – це вбивство живого створіння, вважають священики. Це великий гріх. Однак, церква засуджує вчинок, а не саму людину, яка це зробила.

Священики моляться за тих, хто має якісь сумніви, – каже о. Андрій. – Головне завдання духівника – переконати жінок, щоб не вбивали дітей. Адже саме Бог дає життя, і ніхто не в праві його забирати. Наше суспільство – егоїстичне, і коріння цього – гординя та егоїзм, якими керують матеріальні блага, вважають священики. Ще одна біда - брак виховання.

Тому Церква вчить, що життя – це дар Божий і наш обов’язок його захищати, – каже о. Андрій. – Зачата дитина не має голосу і не може себе захистити. Однак, навряд чи хтось з дорослих погодився б, щоб і його життя забрали таким чином.

Василь Когут, адвокат:

– Згідно з діючим законодавством, переривання вагітності - це є легальна операція, на час якої жінка поступає до медзакладу, їй відкривають лікарняний лист. Однак, існують випадки, коли аборт підпільний чи так званий кримінальний. Скажімо, якщо жінка не хоче афішувати дану операцію. Тоді людина, яка її проводить, відповідає за наслідки. На Тернопільщині у 80-х роках були гучні справи, коли пацієнтці ввели анестезію, не перевіривши реакцію. І вона померла від анафілактичного шоку. Бувало й чимало ускладнень. За це – кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 134 Кримінального кодексу «Незаконне проведення аборту» до відповідальності можуть притягнути особу, яка не має спеціальної медичної освіти. Санкція – штраф – від 850 до 1700 грн., або 100-240 год. громадських робіт, або виправні роботи чи обмеження волі до 2 років.

У ч. 2 передбачена відповідальність, якщо проведення аборту спричинило тривалий розлад здоров’я, безплідність або смерть потерпілої. За це - обмеження або позбавлення волі до 5 років та позбавлення права обіймати певні посади до 3 років. Обмеженням чи позбавленням волі до 3 років чи виправними роботами можуть покарати, згідно зі ст. 138 КК, за незаконну лікувальну діяльність. Це у разі, якщо той, хто проводить операцію,не має відповідної освіти. А наслідки – тяжкі.

Ірина Белякова, 20 Хвилин-Тернопіль