Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 8 квітня 2013 р.

І словом і ділом: "Свободівці" воюють з абортами

Народні депутати від фракції Свобода зареєстрували у Верховній Раді законопроект про заборону абортів в Україні, який передбачає кримінальну відповідальність за проведення абортів, крім випадків, передбачених законодавством. Авторами даного законопроекту є депутати Олександр Сич, Руслан Зелик, Руслан Марцинків. У пояснювальній записці парламентарії зазначають, що наразі близько мільйона подружніх пар в Україні неплідні, з них 868 тис. пар - у зв'язку з безплідністю жінки (причиною жіночого безпліддя у 80% випадків є аборт).

За останні 20 років населення України зменшилося на 5 млн. осіб (з 52 млн до 47 млн). "Якщо така демографічна динаміка триватиме, то через кілька десятиліть народ України складатиметься переважно з емігрантів - вихідців з Азії. Однією з основних причин таких невтішних демографічних тенденцій є легалізація абортів", - наголошують депутати. У цьому зв'язку депутати пропонують низку змін до Цивільного та Кримінального кодексів. Зокрема, КК пропонується доповнити статтею про кримінальну відповідальність за аборт, крім випадків, передбачених законодавством - карається ув'язненням від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років.

За публічну пропаганду або заклик до аборту депутати пропонують карати штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (зараз неоподатковуваний податком мінімум доходів складає 17 грн). Свободівці також перераховують в законопроекті випадки, в яких допустиме штучне переривання вагітності: якщо вагітність загрожує життю вагітної жінки, наявність медичних показань щодо патології плода, несумісної з життям дитини після народження, доведених у судовому порядку фактів зачаття дитини в результаті зґвалтування.

Нагадаємо, в грудні минулого року віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський заявив, що ВО Свобода наполягає на закріпленні в законодавстві вказівки в паспортах національності, заборони абортів і дозволу вільного носіння зброї.