Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 23 квітня 2013 р.

Митрополит УПЦ МП засудив театральну постановку

Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (УПЦ МП) вимагає заборонити майбутню постановку, в ході якої передбачається розіграти в центрі Одеси сцену розп´яття Ісуса Христа. Як наголошується на сайті одеської єпархії УПЦ МП, Митрополит підкреслює, що 3 травня, «в день, коли Господь наш Ісус Христос приніс спокутну жертву за гріхи людства, готується проведення сектантами якогось театралізованої «вистави», під час якої буде розіграно «розп´яття» Спасителя», пишуть Коментарі.

«Подібне дійство, тим більше, яке відбувається у священний для кожного християнина день, коли, за словом церковних співів, личить «мовчати плоті людській», є спробою грубої і цинічної образи релігійних почуттів віруючих людей, публічного глумління над святими для всіх нас подіями Євангельської історії. Це блюзнірство викликає справедливе обурення й протест у православних жителів Одеси, які є більшістю населення нашого міста», - зазначив Митрополит.

«В Одеське єпархіальне управління і на електронну адресу Одеської єпархії Української Православної Церкви надходять численні звернення громадських організацій, представників інтелігенції та широкої громадськості, віруючих одеситів з проханням до мене, як правлячого архієрея Одеської єпархії, звернутися до міської влади із закликом припинити підготовлюване блюзнірське дійство, зупинити беззаконня, захистити релігійні почуття православного населення Одеси», - додав Митрополит.

«Враховуючи, що планована провокація може глибоко образити православних одеситів, викликати серйозний конфлікт і протистояння на релігійному грунті, порушити традиційний для Одеси міжконфесійний мир, прошу Вас, вельмишановний Олексію Олексійовичу, заборонити проведення даного богохульного заходу не лише в історичному центрі міста, а й у будь-яких громадських місцях: вулицях, площах, парках і т. п. Якщо особи, що замислили дану блюзнірську витівку, не одумаються, то вони цілком можуть провести її на території власних місць зібрань», - підкреслив Митрополит Агафангел.

Реакції міськради на заяву УПЦ МП поки не надійшло. Однак 22 квітня в адресу Агафангела надійшло звернення в.о. директора Одеського театрально-художнього училища Одарій Т.В., в якому підкреслюється: «До адміністрації училища звернувся благодійний фонд «Міжнародна допомога «Добрий Самарянин» з пропозицією виділити студентів для участі у так званій історичній постановці, присвяченій Великому і Світлому святу Великодня. У задоволенні прохання фонду було відмовлено, тому ми вважаємо неприпустимим участь студентів училища в подібних заходах.