Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

У Вінницю повертається “Біле братство”

“Біле братство” - у 90-тих ці два слова наводили жах. Багато людей цю організацію сприймають, як одну із найжахливіших сект. Зараз “Біле братство” знову активізувалося. А його засновниця Марія Деві Христос шукає нових послідовників. Зокрема - серед вінничан - Закон я не порушую, а владу підтримую, - говорить на одному зі свіжих відеороликів Вікторія Преображенська. Вона ж Марія Деві Христос. Вона ж Мати Світу. Вона ж Марина Цвігун - засновниця і верховне божество сумно відомого "Білого братства".

Зараз Вікторія ПреобРАженська (саме так пише вона своє прізвище, натякаючи на зв’язок із єгипетським богом Ра) стала художницею. Один з останніх її вернісажів пройшов не де-небудь, а у вінницькій бібліотеці імені Тімірязєва. Такої кількості відвідувачів цей заклад давно не бачив. - До нас ніколи на виставку не приходило стільки людей, а тут просто один за одним йшли, - каже завідувачка відділу бібліотеки, де проходила виставка. - На Соборній перед входом жінка перепиняла перехожих і запрошувала у зал. Хоча виставка була специфічна, люди дивилися картини, слухали пояснення до них.  


Успіх художниці тривав недовго. Виставку «Сириус-Сурья» достроково закрили - посприяв цьому обласний відділ у справах релігії.

Через картини - до свідомості

- Останнім часом новітні релігійні течії відходять від тих методів роботи, які вони колись використовували, - каже начальник відділу у справах релігії Ігор Салецький. - Збирали публіки в залах і там проповідували. Сьогодні в практиці релігійних течій виставки, і ця не перша. Легка, “космічна” музика, приємні екскурсоводи, що розповідають про картину, про те, що саме надихнуло автора. - Ці ж екскурсоводи можуть володіти певними методиками відбору людей, - каже Салецький. - Заходить відвідувач, а екскурсовод, розповідаючи дивиться, як людина сприймає тематику. Якщо позитивно - то екскурсоводи пропонують більш детально познайомитись з духовним світом автора: або десь зустрітись, або навіть у гості напрошуються. Саме така зараз технологія “вербовки”. За словами Ігоря Салецього, організували виставку не вінничани. Але для вінничан.

«Нічого не змінилося»

Така ж виставка на початку року проходила у Києві. Сюжет про неї робили журналісти телеканалу «Інтер». Але вони не просто розповіли про творчість, а з’ясували, хто ж така Вікторія Преображенська. Саме ця жінка у 1993 році називала себе Марією Деві Христос та проповідувала свою релігію. «Біле братство» вважалося тоді однією з найнебезпечніших релігійних течій. Люди, що туди потрапляли, майже не піддавалися поверненню у нормальне суспільство. Після сюжету про справжню суть «богині», прихильники жінки відзняли власне відео про себе «білих і пухнастих». І в цьому ролику Вікторія Преображенська сама викрила свої наміри. Вона сказала, що “за цей час в мене нічого не змінилось, я просто тоді рано прийшла, а зараз я потрібна. Закон я не порушую, владу цю я підтримую”.


Саме вчення братства полягало в тому, що Марія Деві Христос готує свідомість людей до майбутнього «преображення планети Земля». І той, хто не виконував її заповіді Матері Миру, буде покараний на страшному суді. - Вона сама сказала, що її догматика не змінилась і зараз вона працює з інтелігенцією, художниками, письменниками, - каже Ігор Салецький.

Вінниця на черзі

В Україні ще жодної справи по статті «вплив на підсвідомість людини» не було доведено. І виходить нонсенс – всі про це говорять, але довести цього ще ніхто не може. До речі, виставка у Вінниці не перша. Картини Вікторії Преображенської виставлялись у січні на виставці в Торгово-промисловій палаті. Заявку на три роботи оформлювала сама художниця. Ми зв’язалися по телефону з чоловіком, який представився директором Вікторії та назвав себе учнем Анатолієм Преображенським. Чоловік розповів, що у Вінниці багато бажаючих бачити роботи Вікторії і її вчення. - Все впирається у приміщення та кошти, адже проводимо ми ці виставки за рахунок ентузіастів. Серед людей про роботу Вікторії створений негатив, і зараз усі її зусилля йдуть на те, аби його розвіяти. Вікторія – видатна особистість, яка не вписується в жодні рамки. Вона передрікає нам майбутнє, хоче допомогти знайти шлях. В історії людства таких людей завжди переслідували, а країни, які їх виганяли, переслідували політичні та економічні кризи. Політики роблять з людей сіру масу, заганяючи їх у рамки, місія Вікторії - дати їм свободу.

Версія Матері Миру

На офіційному сайті Вікторії Преображенської представлені і танці, і театр, і музика, вона пише книги. А ще там є нова версія біографії Вікторії.

За цією редакцією, журналістка, що з шести років писала вірші, під час операції померла. Через три з половиною години – ожила зі словами «Я – Месія!». Після цього розписується шлях Месії, створення релігійних груп та проповідування. А у 1992 році спецслужби сфабрикували проти неї справу. Влада України поширює неправдиву інформацію про самоспалення людей у соборі і переслідує керівників групи. Після затримання, арешту та чотирьох років в’язниці, жінка знову активно продовжує свою духовну роботу. Вона очолила «Космічне Полімистецтво Третього Тисячоліття».

Мистецтво в маси

Картини Преображенської не продаються, зате можна замовити фотокопії вподобаної картини. Найменша копія розміром 50 на 70 сантиметрів коштує 800 гривень, найбільша – метр на метр - півтори тисячі гривень. Незалежний експерт, мистецтвознавець обласного художнього музею Сергій Бартко висловив свою думку про роботи художниці. Аби ніяк не вплинути на неї, ми надали мистецтвознавцю лише фотокопії, навіть не повідомивши імені автора. - Роботи виконані олією, це узагальнене мистецтво. На картинах відчуваються різні культурні течії, такі як індійська філософія, символізм послідовників символіста Реріха. В роботах є романтичний напрямок, є щось від фантастики, щось від кришнаїтів. Це малювала жінка. Не відчувається художньої освіти, скоріш за все автор працює з досвідченим майстром. Говорити про художню цінність цих картин важко, потрібно бачити самі роботи.

Батько радить контролювати дітей

Вінничанин Борис, п’ять років тому рятував свою доньку із секти «мунітів» - так називають “Церкву Об’єднання”, засновану Мун Сон Мёном. Керівництво секти основну роботу проводило з молоддю. Їх тактика “бомбування любов'ю” - нового адепта оточують увагою, відривають від родини. Потім везуть у інше міста. А через деякий час одружують із іншим адептом. Хто кому буде чоловіком і дружиною, у “мунітів” вирішує релігійний лідер. - Контакт між дитиною і батьками не повинен втрачатися, поки батько живий, він відповідальний за своїх дітей, - каже Борис. – Потрапляючи в секту, людина втрачає волю. Її привчають не витрачати грошей, мало їсти, мало спати, а лише працювати і молитися. Це все робить людину слабкою подавлює волю. За два тижні, які моя донька провела з цими людьми, вона заявила, що ми не її батьки. Я знайшов старшого у Вінниці цієї секти і примусив його подзвонити доньці і сказати, щоб вона не приїздила до них. Мені коштувало неймовірних зусиль, часу та зв’язків, щоб її витягти.

Історія “Білого братства”

За матеріалами сайту “Україна секстантська” «Біле братство» - одна з найскандальніших вітчизняних сект. Засновники секти проповідували кінець ери Риб - ери християнства і початок нової ери Водолія, яку вони ототожнювали з приходом до влади «Білого братства» і настанням Царства Божого на землі. Засновник і до недавнього часу головна дійова особа секти - Юрій Кривоногов. Ця людина - творець ідеї, кандидат технічних наук, майже написав докторську дисертацію. Будучи в Дніпропетровську, Кривоногов познайомився Мариною Цвігун. Він відразу оцінив її по гідності і узяв у свою команду, а незабаром оголосив її "Богом" на землі, попередньо на ній оженившись.

Марина Цвігун працювала в Дніпропетровському райкомі комсомолу, потім у місцевій газеті. Була членом КПРС і Спілки журналістів України. За свідченням її чоловіка, під час сьомого аборту вона пережила щось подібне до клінічної смерті, Кривоногов оголосив, що душа її покинула тіло і піднеслася на небеса, а в покинуте тіло Марини вселилася інша душа - Божественна. У земне служіння істоти, яка вселилася в Марину Цвігун, була «включена» «програма порятунку Землі - Юсмалос». Була оголошена дата завершення програми - 24 листопада 1993 року. Юоанн Свамі і Марія Деві Христос повинні були піти зі світу останніми. У цей день повинен був відбутися Страшний суд, мир звалитися, а світло згаснути. Злий світ загине в язиках полум'я, а “Біле братство” врешті-решт відродиться для нового життя.


До призначеної дати в Києві зібралося кілька тисяч молодих людей, що чекали кінця світу. Однак його не відбулося. «Белобрати» вдерлися в київській Собор Софії, почали молитись. До храму зайшли міліціонери. Було затримано декілька сотень сектантів, які відразу впадали в ступор і оголошували суху голодовку. Марину Цвігун, Кривоногова і Віталія Ковальчука (тодішній патріарх секти) заарештували. Цвігун дали чотири роки, Віталієві Ковальчуку - шість років, Кривоногову - сім. Після арешту лідерів, багато хто з сектантів впали в свого роду летаргійний стан і почали чекати, коли їх покличуть знову. У серпні 1997 р. “громадянка Цвігун” вийшла на свободу. Спочатку «живий Бог» ховалася від більшості своїх прихильників і не поверталася до активної діяльності. Вона чекала виходу на свободу “апостола” Ковальчука. Як тільки це сталося, "молодята" поєдналися законним шлюбом. 

За матеріалами видання "20 хвилин"