Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 квітня 2013 р.

Святого Дона Боско привезли до Одеси. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на інформацію з Одеської єпархії УГКЦ, 30-31 березня в Свято-Андріївському храмі Одеси привезли мощі засновника ордену салезіанців святого Іоана Боско. В рамках програми відбулися духовні навчання проведені священиком-салезіанцем УГКЦ Олександром Чумаковим, а також молитовні чування, духовні бесіди та перегляд фільмів про святого Йоана Боско і його місію виховання безпритульних.

Мощі святого Іоана Боско в Одесі супроводжують семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа, духівником якої і є о. Олександр Чумаков. 30 березня громада УГКЦ на чолі з Одесько-Кримським екзархом Василем Івасюком, адміністратором Свято-Андріївського приходу отцем Віктором Прийдуном, співробітниками о. Русланом Остафієм і о. Ігорем Тарасом разом з братами Львівської семінарії та їх духовним отцем Олександром Чумаковим зустріли мощі святого Івана Боска. В 17:00 у церкві почалася Свята Літургія, яку очолив отець Олександр Чумаков. Після чого семінаристи проспівали молебень і представили програму реколекційний роздумів для всіх віруючих.

Саме в Одесі в парафії святого апостола Андрія Первозванного вперше прозвучав молебень, написаний на честь святого Іоана Боско в традиції Східної Церкви. Також в цей день в парафії відбулася зустріч колишніх вихованців, волонтерів, працівників та благодійників Одеського міського благодійного фонду соціальної підтримки знедолених дітей, підлітків та юнацтва «Світлий дім», який протягом 15 років надавав допомогу нужденним. Фонд продовжував роботу, якою займався великий католицький святий.

Фонд «Світлий дім» в Одесі заснував селезіянін о. Олександр Чумаков. Сюди за допомогою могли звернутися бездомні діти. Будинок проіснував з 1995 по 2010 рік. Тисячі дітей вулиці знайшли тут допомогу, підтримку і любов. Протягом цих років в каплиці «Світлого дому» був образ святого Іоана Боско, тому кожен бездомний знав про цього святого. 31 березня в храмі святого Андрія Первозванного були відслужені традиційні три недільні Літургії поруч з саркофагом з мощами. Потім мощі святого були перевезені в римсько-католицький храм святого апостола Петра, що знаходиться в Одесі по вул. Гаванній. Мощі святого Іоана Боско пробудуть в Одесі до 3 квітня включно. Місцем їх перебування будуть римсько-католицькі собори святого Петра і Успіння Пресвятої Богородиці.