Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 23 квітня 2013 р.

У Сирії викрали брата Патріарха Іоана та вбили водія

Вранці 22 квітня в передмісті міста Алеппо на півночі Сирії були викрадені митрополит Павло (єпархія Алеппо Антіохійської архієпископії, рідний брат Патріарха Антіохійського і всього Сходу Іоана) та архієпископ березня Григорій Ібрахім (Сирійська Церква). Водія убито. «Терористи перехопили автомобіль єпископів у селі Кфар Даел, витягнули водія з автомобіля і викрали єпископів», повідомляє агентство SANA. Джерела в грецькій православній єпархії Алеппо поки не коментують інцидент, повідомляє AFP. Християнські жителі Алеппо повідомили, що архієпископ Ібрагім поїхав забрати митрополита Павла з контрольно-пропускного пункту «Баб-аль-Хава» на сирійсько-турецькому кордоні. Автомобіль був перехоплений на цьому шляху бойовиками, які викрали єпископів, вбили водія.  Християни становлять близько п'яти відсотків населення Сирії.


Довідка: Митрополит Алеппський Павло (Язиги) Народився в 1959 році в місті Латакія, в побожній християнській родині - його старший брат став патріархом Антіохійським й усього Сходу Іоаном X. Жив і навчався в Латакійскіх школах, потім навчався на инжинера-будівельника в Тішрінському університеті. У студентські роки грав провідну роль у молодіжному служінні, в недільних школах, вчив хори візантійському співу.У 1985 році був висвячений у сан диякона.

Навчався богослов'я в солунському університеті, де отримав магістерський (1989) і докторський (спеціалізація патристика, 1992) дипломи, закінчивши освіту з відзнакою. Його дисертація була опублікована грецькою як окрема монографія. Він також навчався іконопису та візантійському співу в Греції і на Афоні. 1992 році був висвячений в сан пресвітера і з того часу викладав патристику, Християнську етику і гомілетику в Баламандській духовній семінарії.

1994 року був зведений в гідність архімандрита і з того часу по 2000 рік був ректором семінарії.1999 року Священний Синод Антіохійської Православної Церкви відзначив його успішні праці, а 2 жовтня 2000 - обрав митрополитом Алеппським. Його архієрейська хіротонія відбулася в патріаршому Дамаському соборі Аль-Маріам 20 жовтня, а інтронізація  в Алеппо - 22 жовтня того ж року. Додатково до Алеппський краю, Антіохійським патріархом було доручено окормлення області Хатай в Туреччині, на яку також поширюється духовне піклування Антіохійської Церкви. З часу вступу на кафедру до середини 2008 року митрополит Павел звершив 24 ієрейських поставлення для своєї пастви.У вересні 2005 року призначений представником від Антіохійського Патріархату на офіційну богословську нарада між православними і римо-католиками.