Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Патріарх звершив панахиду за жертвами Чорнобиля

26 квітня 2013 р. з нагоди 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи Святійший Патріарх Філарет звершив панахиду та взяв участь у заходах пам’яті, які відбулися на території меморіалу жертв аварії на ЧАЕС у Шевченківському районі столиці. Разом зі Святійшим Владикою молилися архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, єпископ Вишгородський Агапіт, духовенство м. Києва, голова Шевченківської районної адміністрації м. Києва Зімін Сергій Георгійович, ліквідатори катастрофи та численні віряни.

У своєму слові до присутніх Святійший Патріарх наголосив, що слід молитовно згадувати тих, завдяки яким ми живемо:

"Якби вони не віддали своє життя, то можливо і Київ, і ми з вами припинили своє існування на землі. Тому ми повинні бути вдячні тим людям, які загинули, які і продовжують помирати від цієї трагедії. Також ми повинні пам'ятати, що такі події, як Чорнобильська трагедія, як Велика вітчизняна війна не є випадковими. Це прояви з одного боку гніву Божого за гріхи, а  з іншого боку- це виявлення любові Божої, бо через ці страждання Господь навертає людей до віри в Бога. Нехай же Господь наш Ісус Христос за прикладом чорнобильців надихає і нас любити один одного, служити один одному, щоб гнів Божий не покарав нас ще якоюсь іншою бідою."

Після завершення поминальної панахиди Патріарх Філарет разом з духовенство та всіми присутніми хресним ходом вирушили до пам’ятного дзвону й хреста та кургану пам’яті, де провели покладання квітів.

Джерело: cerkva.info