Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Одеський міськсуд дозволив акторам розпинати "Христа"

Одеський окружний адмінсуд відхилив позов Одеської міськради з вимогою заборонити проведення театралізованої постановки, присвяченої розп'яттю Ісуса Христа. Як повідомили в Одеській єпархії УПЦ МП, у зв'язку з даним рішенням суду митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел звернувся до прихожан із проханням зберігати мир і спокій.

"Прес-служба Одеської єпархії Української православної церкви, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела звертається до всіх православних віруючих Одеси із закликом, за словом Святого Письма," ухилитися від зла і створити благо "(Пс. 33:15), не допустити ескалації міжконфесійної ворожнечі та розбрату, дотримуватися миру та спокою у нашому багатонаціональному місті, як належить у священний день Хресної Смерті Христа-Спасителя", - сказано в повідомленні єпархії.

Митрополит Агафангел також закликає віруючих останні дні Великого посту, особливо Страсну п'ятницю, провести "в суцільній молитві". Він висловив подяку меру та керівництву Одеси і всім, хто висловив свою "чітку релігійну, громадянську, моральну позицію та солідарність із Матір'ю-Церквою".

Як повідомлялося, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел направив меру Одеси Олексію Костусєву листа із проханням заборонити проведення театралізованої постановки розп'яття Христа, яку її організатори хочуть провести 3 травня біля будівлі Археологічного музею в Одесі. На думку єпархії, "подібне дійство, тим більше, здійснюване у священний для кожного християнина день... є спробою грубої і цинічної образи релігійних почуттів віруючих людей, публічного глуму над святими для всіх нас подіями Євангельської історії".