Четвер, 25 квітня 2013 р.

Синод зняв усі звинувачення з архієпископа Олександра

Синод УПЦ (МП) на сьогоднішньому засіданні заслухав інформацію Митрополита Київського і всієї України Володимира про рапорт архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка), вікарія Київської Митрополії від 10.04.2013 року. Синод ухвалив: Враховуючи особливі обставини засідання Священного Синоду від 21.02.2012 року, відізвати довідку до Журналу №23 засідання Священного Синоду від 21.02.2012 року. Про це інформує офіційний сайт УПЦ.

Нагадаємо, Синод УПЦ (МП) від 21.02.2012 року проводився за відсутності Митрополита Володимира, який на той час перебував у важкому стані в лікарні. На тому Синоді єпископи піддали гострій критиці діяльність владики Олександра (Драбинка), архиєпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської Митрополії, на той час голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви і постійного члена Священного Синоду Української Православної Церкви.

У журналі №23 Синоду УПЦ (МП) від 21.02.2012 року було сказано, що архиєпископ Олександр (Драбинко) «вносить смуту в життя Української Православної Церкви і його деструктивні дії та недостойна поведінка, інтриганство і спосіб життя сіють смуту і підозру серед єпископату та духовенства, породжують велику спокусу серед вірян». Синод на той час звинуватив владику Олександра в тому, що він «відкрито виступає з критикою рішень Вищої Церковної влади, штучно протиставляючи Священний Синод Української Православної Церкви її Предстоятелю…»

Синод зняв усі звинувачення з архиєпископа Олександра
Тоді Синод прийняв рішення звільнити архиєпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) з поста вікарія Київської Митрополії, з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви та з посади головного редактора офіційного сайту Української Православної Церкви. Архиєпископ Олександр також був виведений зі складу постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви.

Сьогоднішній Синод відкликав довідку до Журналу №23 засідання Синоду від 21.02.2012 року.

За матеріалами та офіційного сайту УПЦ