Четвер, 25 квітня 2013 р.

Дві православні громади побилися до крові. Відео

У криваву бійню переросла суперечка за церкву між парафіянами Київського та Московського патріархатів на Кіровоградщині. До спірної будівлі Свято-Володимирівського храму спочатку під виглядом будівельників зайшли невідомі люди, які виштовхали звідти настоятеля, священика Київського патріархату, і забарикадувалися всередині, йдеться в

Згодом представники Московського патріархату оголосили, що церква належить їм. Однак, чимала частина парафіян із цим не погодилась і пішла в контрнаступ. Загалом біля храмової споруди зібралося понад півтисячі місцевих жителів. Штурм прихильників УПЦ КП відбивали бійці спецпідрозділу "Беркут". Міліціонери використовували гумові кийки, чоботи і кулаки. Лік потерпілим ішов на десятки. Затоптані скривавлені люди лежали просто на землі. Лише коли "швидка" забрала жертв релігійної війни, парафіяни, за посередництва обласної влади, таки сіли за стіл переговорів.

"Зараз ідуть переговори. Зараз губернатор має розмову з адміністрацією президента, ми на прямому зв‘язку із міністерством", - повідомив перший заступник начальника УМВС в Кіровоградській області Руслан Бугринець. За наслідками переговорів міліція вже затемно та під охороною "Беркуту" вивели з храму так званих будівельників. Це відбувалося під свист і оплески присутніх. Захопників церкви доправили до райвідділу міліції. Адже, кажуть вірні, за 5 днів, поки ті були в приміщенні, звідти зникли десятки дорогих ікон. "Винесли і понесли на автостанцію", - стверджує місцевий житель Валерій Волощук.

Приміщення храму, довколо якого виникла суперечка, опечатали. Тепер церква під наглядом державної служби охорони. Усередину не пускатимуть представників жодної з конфесій аж до суду. Він і має вирішити, якому з патріархатів належатиме споруда.