Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 4 квітня 2013 р.

Свободівцю дали два роки за напад на храм УПЦ МП

2 квітня активіст української націоналістичної партії «Свобода» Михайло Кублій отримав 2 роки позбавлення волі з одним роком випробувального терміну за участь в нападі і розгромі храму на честь Всіх Святих воїнів у Києві в парку «Перемога» в травні 2012 року. Про це повідомив порталу «Православіє в Україні» настоятель храму священик В'ячеслав Яковенко.

Сайт «Новий Регіон» інформує, що молодий «свободівець» засуджений за напад на храм УПЦ на честь Всіх Святих воїнів за ст. 296 ч. 2 КК України - «хуліганство, вчинене групою осіб». Засуджений 4 травня 2012 року в складі групи з 30 чоловік розгромив вівтар і тимчасові будівлі споруджуваного храму. При цьому сайт київської «Свободи» визнає погром церкви своєї партійної акцією, нібито, проведеної проти забудови зеленої зони парку.

«По ходу судового процесу, адвокат П'ятак робив спроби домовиться з настоятелем храму Всіх Святих воїнів священиком В'ячеславом про мирову: відмовитися від претензій до підсудного і, тим самим, дати можливість уникнути кримінальної відповідальності. Потрібно відзначити, що від матеріальних претензій до підсудного, а збиток склав 32273грн., о. В'ячеслав відмовився ще до передачі справи в суд, тим самим демонструючи, що головне у цій ситуації не матеріальна, а духовна складова.  

Підсудний Кублій в ході судового процесу визнав свою провину повністю і публічно попросив пробачення у потерпілого у справі отця В'ячеслава. Після цього священик спільно з прокурором попросив суд врахувати цей факт як пом'якшувальну обставину і визнати каяття «свободівця, як щиросерде».

Свободівцю дали два роки за напад на храм УПЦ МП
«Підсумком став гуманний, але суворий вирок: два роки позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік. Це означає, що якщо Кублій протягом року вчинить злочин, то ці два роки додадуть до терміну за новий злочин. Також йому належить покрити слідчо - експертні витрати в розмірі 940 грн. 70 коп. Протягом року до погашення судимості він не зможе виїжджати за межі України і зобов'язаний щомісяця відмічатися у дільничного інспектора по нагляду ».  

Нагадаємо, що раніше активіст української націоналістичної партії «Свобода» Сергій Асанюк, який брав участь у цьому погромі також розкаявся на суді. Суд почався з несподіваного клопотання підсудного, він заявив, що визнає себе винним і кається у своєму злочині перед священиками УПЦ Московського Патріархату та суспільством. Офіційний сайт «Свободи», розповідаючи про минулому засіданні суду, промовчав перед своїми читачами про щире розкаяння підсудного Сергія Аксанюка.