Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 3 квітня 2013 р.

Іслам: Суд присудив зламати винуватцю хребет

У Саудівській Аравії 24-річного Алі аль-Хавахіру визнали винним у тому, що він тяжко поранив свого друга, внаслідок чого той став інвалідом. Як покарання чоловіку суд шаріату постановив зламати хребет. Вирок був винесений за принципом око за око. Напад стався десять років тому, коли як жертва, так і нападник були неповнолітніми. Юнак, що отримав ножові удари, прикутий до інвалідного крісла. Та ж доля чекає й Алі, якщо його сім'ї не вдасться виплатити потерпілому компенсацію в розмірі чверті мільйона доларів.

Як пише Saudi Gazette, всі ці роки мати засудженого безуспішно намагалася зібрати гроші, однак таку суму зібрати родині ніяк не вдалося. 60-річна мати Алі Она визнає, що потерпілий має право на компенсацію, але каже, що єдина надія сім'ї - допомога благодійників.

Зазначається, що навіть у консервативній Саудівській Аравії суди виключно рідко керуються принципом око за око. Останній такий випадок стався в 2000 році, коли медики видалили око єгиптянинові, який облив свого співвітчизника кислотою. В результаті цього нападу потерпілий втратив око.