Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 квітня 2013 р.

Йосафат особливо значущий для Святослава

«Для нас постать святого Йосафата є особливо значущою… Під час моїх відвідин Рівного, Луцька, Здолбунова, Дубна всі люди, яких я зустрічав, питали мене, коли ж нарешті Церкви в Україні об’єднаються? Коли ж настане момент, що українці зможуть втішатися єдиною помісною Церквою, - Церквою Київської традиції, яка народилася 1025 років тому. Що зробити для того, аби Церква відновила свою первісну єдність? Гадаю, постать Йосафата дає нам унікальну відповідь. Бо саме наша Церква має його як першого мученика за єдність Христової Церкви. Він є той, хто віддав своє життя, щоб усі були єдині». Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у п’ятницю, 29 березня, у Володимирі-Волинському після Акафісту до святого Йосафата.

Глава УГКЦ вважає, що ми повинні по-новому відкрити для себе постать священномученика Йосафата. Адже сьогодні Україна ще не знає історичної правди про Йосафата й багато з нас досі перебувають «у лоні неправд і міфів, які постали після його смерті». Цікаво, каже Блаженніший Святослав, що цього року наша Церква особливо вшановує цього священномученика: 25 листопада виповнюється 50 років із дня урочистого перенесення мощів святого Йосафата до базиліки Святого апостола Петра в Римі.

Йосафат особливо значущий для Святослава
«З усіх українських святих він найближче спочиває до гробу апостола Петра. І сьогодні цим славним сином волинської землі, скарбом Української Церкви втішається все християнське суспільство», – вважає Глава УГКЦ. Він поділився планами, що на завершення Року віри в нашій Церкві відбудеться проща до гробу святого Йосафата на знак вдячності Господу Богу за дар його життя, служіння і мученицької смерті.

Насамкінець Блаженніший подякував усім за те, що разом молимося і думаємо, як нам, християнам, бути в новому часі, щоб привести всіх людей до Господа Бога – джерела нашого життя. Окремо подякував і владиці Йосафату за служіння в Луцькому екзархаті та отцям василіанам, які так ревно служать у цьому місті, а також усім, хто є спадкоємцем скарбу, який нам залишив святий Йосафат.  

Верховний Архиєпископ побажав, аби богослужіння завершилося символічним жестом – щоб кожен поцілував хрест, аби іскра, яка запалила серце Йосафата, потрапила до серця кожного з присутніх. А на згадку про зустріч Блаженніший Святослав залишив кожному вірному маленьку іконку Київської Оранти. Нагадаємо, що 26 - 31 березня Предстоятель УГКЦ із пастирським візитом перебував у Луцькому екзархаті УГКЦ.