понеділок, 1 квітня 2013 р.

Туреччини все більше, а Греції все менше

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на портал briefingnews.gr, днями турецька газета Milliyet опублікувала «карту нової Туреччини». Крім, власне, турецьких територій до складу «Нової Туреччини» увійшли острів Кіпр, Північна Греція (аж до міста Салоніки), північні райони Сирії та Північний Ірак. Турецька газета веде мову про відродження планів з відтворення Великої Туреччини на територіях колишньої Османської імперії. На думку журналістів Milliyet, сприяти їх реалізації повинно сенсаційне звернення лідера курдських повстанців Абдулли Оджалана.  

Нагадаємо, що 21 березня 2013 Оджалан несподівано оголосив про одностороннє перемир'я між очолюваною ним Курдською робочою партією (РКП) і Туреччиною. Аналітики вже називають цю подію історичною. Промова Оджалана, який перебуває в ув'язненні в турецькій в'язниці на острові Імрали, транслювалася на курдською і турецькою мовами. "Прийшла пора замовкнути зброї, нехай перестане литися кров турецького і курдського народів. Складайте зброю і покидайте межі країни. Ми здійснюємо перехід від збройної боротьби до боротьби демократичної", - заявив лідер курдських повстанців.

Туреччини все більше, Греції все менше
Milliyet вважає, що мова Оджалана стане першим кроком до відновлення союзу між курдами і Туреччиною. Адже за часів Кемаля Ататюрка вони вже плечем до плеча протистояли грекам і іншим християнам малоазійського регіону.  Відновлення хороших відносин з Ізраїлем, крах економіки Кіпру і перемир'я з курдами викликали захват у турецькій пресі. Багато аналітиків висловлюють упевненість, що Греція і Кіпр не зможуть реалізувати свої мрії з розробки нафтових і газових родовищ на шельфі Егейського моря і, як наслідок, стоять на межі повного краху.  

Туреччини все більше, Греції все менше
У свою чергу, газета Hürriyet в статті «Велика Туреччина» («Büyük Türkiye») пише, що греки вже зазнали поразки на всіх фронтах і не мають ніякої історичної перспективи. «Єдине, на що їм залишається сподіватися - милість з боку Туреччини, яка, можливо, зглянеться і погодиться приділити їм шматочок від енергетичних багатств Середземномор'я ». На думку турецької преси, експансіоністські плани Туреччини підтримує Німеччина, яка зацікавлена в спільній розробці природних ресурсів на шельфі Егейського моря. А також «історичні партнери Туреччини» США та Ізраїль.