Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 29 квітня 2013 р.

Грецькі митрополити публічно посварились через Коран

Крайнє незадоволення нещодавнім вчинком свого побратима - митрополита Маронійского і Комотінійського Пантелеймона висловив у своєму особистому блозі митрополит Калаврітський і Егіалійський Амвросій. Зокрема, згадуючи про нещодавній візит митрополита Пантелеймона до муфтія, якому він підніс у якості подарунка екземпляр Корану, владика Амвросій зазначив: "З болем в душі ми прочитали звістку, що ще один православний ієрарх підніс у якості подарунка релігійному представнику ісламу Коран! Початок цьому поклав Святіший Вселенський Патріарх Варфоломій у місті Атланта в США! Потім естафету перейняв Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл! А зараз вже наші побратими-митрополити почали наслідувати вищезазначеним главам Церков!» 

Митрополит Амвросій додав, що мова йде про нового архієрея, щойно обраному в лютому цього року на Архієрейському соборі Елладської Церкви та поставленому у Фракію. "Ось так, подібно заразній хворобі, передається це зло. Ніколи до вчорашнього дня ні Константинопольські, ні Олександрійські, ні Антіохійські, ні Єрусалимські Патріархи не дарували Коран мусульманам, незважаючи на те, що жили в районах з переважанням ісламського елементу! Ніколи до вчорашнього дня православні ієрархи не ставили на один рівень «Святе Письмо» і «Коран»! Ніколи до вчорашнього дня православні ієрархи не називали Коран «священним»! - підкреслює митрополит Калаврітський Амвросій. 

 Митрополит Калаврітський і Егіалійський Амвросій. 
Звертаючись до Священного Синоду Елладської Православної Церкви владика Амвросій запитує: «А чи можемо ми, православні архіпастирі, підносити будь-кому, відомій або невідомій особі - представнику ісламу, в якості подарунка Коран? Чи дозволено це з моральної точки зору? Чи є у нас право зрівнювати ці дві величини, тобто «Священне Писання» православних і «Коран» мусульман? І чи можемо ми називати Коран «священним»? » 

На завершення ієрарх поскаржився на той факт, що Священний Синод зазвичай не відповідає на його запити подібного роду, а тому вирішив «публічно поставити ці запитання священоначалію Церкви, щоб християни знали, що відбувається сьогодні в нашій країні не тільки в політичній, а й в церковному житті».