Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 квітня 2013 р.

Готуйте яйця взимку: В США вчаться робити крашанки

Цими днями українські церкви і громади у США готуються до святкування свята Великодня. Сьогодні вони проводять майстер-класи, на яких всі охочі можуть навчитися основам складної і копіткої процедури розписування Великодніх яєць, повідомляє «Закарпаття.онлайн» з посиланням на «Pittsburgh Post Gazette».

«Це була одна з небагатьох традицій в радянський час, яку ми були в змозі зберегти, тож це важливо для нас», – каже Ганна Дзямко, фармацевт, яка емігрувала в США із Закарпатської області України в 1997 році. Пані Дзямко і її сестра Світлана Томсон, яка живе в США з початку 1989 року, заснували у Західній Пенсильванії українську громаду. У рамках своєї ініціативи вони щороку проводять майстер-класи, на яких навчають усіх охочих розписувати Великодні яйця.

Такі ж майстер-класи веде в Західній Пенсильванії художник і капітан поліції Михайло Янчак. Його недавній тренінг з основ розписування Великодніх писанок відвідали 14 учасників. Як людина, що виросла в українській родині, капітан Янчак дізнався про цю традицію від свого батька, якого теж звали Михайло Янчак, і від дідуся, Василя Янчака, який приїхав до США з багатьма іншими українськими емігрантами на початку 1900-х років. Капітан Янчак сказав, що йому знадобилося чотири роки практики, для того, щоб кошик розписаних ним яєць поблагословив його батько.

Нагадаємо, що цими днями стартує акція «Українська писанка мандрує Стокгольмом», організована Союзом Українок Скандинавії.