четвер, 4 квітня 2013 р.

Московський сантехнік знайшов манускрипт XII століття

27 березня при проведенні чергового обстеження стану комунікацій прилеглих до підземного колодязя архітектурного комплексу Будинку Пашкова, слюсарем-сантехніком Російської державної бібліотеки Іваном Васильовичем Буйним в одній зі стін колодязя було зафіксовано часткове обвалення кладки. У ніші, що з'явилася внаслідок цього, слюсар РДБ виявив сильно пошкоджений в результаті тривалого знаходження в землі рукопис, повідомляється 1 квітня на

Спочатку рукопис була попросту відкинутий слюсарями разом з будівельним сміттям, але співробітниця Відділу рукописів, яка  проходила повз, таки звернула на нього увагу. Подальшим обстеженням співробітники Відділу рукописів встановили, що це рукописне Євангеліє імовірно 1164 року. Стан раритету задовільний, деякі записи читаються.

Московський сантехнік знайшов манускрипт XII століття
З великою ймовірністю можна припустити, що книга має відношення до бібліотеки Івана Грозного, яка, згідно з численними висновкам російських і зарубіжних вчених-істориків та археологів, знаходиться в підземних катакомбах Ваганьково пагорба, на якому зведено Будинок Пашкова.

Бібліотекою планується розширити зону обстеження на місці знахідки і залучити до вивчення ряд фахівців з інших відомств. Про знахідку проінформовано уряд Москви. У бібліотеці сподіваються, що знайдена книга буде не останньою.