Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 6 квітня 2013 р.

Влада Афін планують побудувати 15 мечетей

Будівництво центральної мечеті в Афінах відкриває шлях для відкриття однієї або двох мечетей в кожному районі столиці Греції, заявив мер Афін Йоргос Камініс на засіданні міської ради. Таким чином в Афінах може з'явитися півтора десятка мечетей, пише газета "Етнос" у п'ятницю. Афіни залишаються єдиною європейською столицею, де поки немає мечеті. У місті діють близько сотні нелегальних молільних місць. На початку березня прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас розпорядився організувати конкурс на будівництво. 

Вже відомо, що афінська мечеть нічим не нагадуватиме османські мечеті з мінаретами. Мечеть вміщатиме 350 осіб (спочатку вона планувалася на 500 осіб), а будівництво обійдеться в 846 тисяч євро. Мер Афін підтримав рішення прем'єра, відзначивши, що це необхідно в інтересах захисту прав громадян і релігійних меншин і дозволить навести порядок з нелегальними молільнями. У столиці Греції проживають десятки тисяч мусульман з країн Близького Сходу, Африки та Індійського субконтиненту. Однак після проголошення незалежності від Османської імперії в 1832 році жоден уряд Греції не дозволяв будувати мечеть в Афінах. 

Юрист за освітою, професор конституційного права, колишній омбудсменом в Греції, Камініс сказав, що культові місця для мусульман повинні бути в кожному районі. "Створення центральної мечеті дозволить навести прядок у роботі молільних мість, які зараз діють неофіційно, і побудувати по одній - дві мечеті в кожному міському окрузі", - сказав мер, повідомивши, що підняв це питання на нещодавній зустрічі з міністром освіти. 

Оскільки в Афінах сім районів, то в столиці Греції може бути побудовано 15 мечетей. Оскільки, відповідно до конституції, "пануючої в Греції релігією є релігія східноправославної церкви Христової", такі плани викликали невдоволення багатьох жителів. Журналісти ж задаються питанням у що перетвориться столиця країни - "в мультикультурні Афіни або Афіни-Мекку".