середа, 3 квітня 2013 р.

Храм УПЦ МП оздоблений атрибутикою "Русского мира"

У столичній церкві святого Миколая Чудотворця на Позняках, УПЦ (МП), ікони оздоблюють пістрявими стрічками, відомими як "Георгиевская лента". В останні роки такі стрічки використовуються в Росії і в країнах колишнього СРСР у кампанії з популяризації "Русского мира", повідомляє кореспондент порталу . Окрім ікон, цією ж стрічкою оздоблені колони Царських врат вівтаря церкви святого Миколая на Позняках.

Одному з прихожан у храмовому бюро довідок (свічна лавка) пояснили, що причин для обурення не бачать. Охоче розповіли про патріотизм, танки, які купляла церква під час німецько-радянської війни і патріарха Єрмогена, який боронив Русь від поляків і став святим. Спроба прихожанина пояснити, що ці мілітарні стрічки "достоту політика" і взагалі нецерковна атрибутика, не мали успіху.  

У той же час відомо, що довільне використання георгіївських стрічок строго каралося у Російській імперії -- аж до уголовної відповідальності. Це винятково персональний знак воїнської доблесті і використання його в цілях пропаганди почалося лише радянськими комуністами - під час (за іншими даними - після) Другої світової війни.

Тоді ж на медаль з георгіївською стрічкою повісили портрет Йосипа Сталіна, який в такий спосіб загравав із національними почуттями росіян. Наразі георгіївські стрічки зазвичай використовуються в Росії і в країнах колишнього СРСР у кампанії з популяризації "Русского мира", "спільного культурного простору братніх народів" тощо.