Вівторок, 30 квітня 2013 р.

На Черкащині УПЦ МП хоче бути схожою на УПЦ КП

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на СТБ, жителі кількох сіл на Черкащині здійснили справжню мовну реформу в церквах Московського Патріархату. Селянам набридло слухати службу церковнослов’янською. Тож вони звернулися до владики з проханням перейти до української. Кожен ранок пані Галини починається з молитви. Жінка регулярно ходить до церкви. Не пропускає жодної відправи. Втім про що вони, не розуміє. Бо провадять їх церковнослов’янською мовою.

Таких, як от пані Галина, майже ціле село Халаїдове. Селянам важко збагнути слово Боже церковнослов`янською мовою. Люди звернулися до владики Уманського й Звенигородського, аби в селі правили служби українською. Й отримали дозвіл.

Олексій Сімаков, журналіст: Після численних наполягань місцевої громади богослужіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Московського Патріархату тепер відбуваються як церковнослов`янською, так і українською мовами.

Настоятель храму отець Микола радо переклав на рідну мову свої проповіді. Церква бо українська. Хоч і належить до Московського Патріархату. Слуга Божий тішиться - тепер його розуміють. Утім, церковнослов`янська лунатиме у храмі й надалі, чергуючись з україномовними відправами. Бо кілька вірян були проти зміни мови богослужіння - пояснює сільський голова.

Вона - проти українізації церковної служби. Хоча нічого проти української не має. Пані Ганна досконало володіє церковнослов`янською й певна - порушувати багатовічні традиції - не можна.

Ганна Діордій, пенсіонерка: Я категорично проти, щоб у церкві служилось на український мові. Беси бояться церковнослов`янської мови. Вони бояться Псалтиря, вони бояться цієї мови. Це наше оружиє! Це наш щит!

Окрім Халаїдового на Черкащині ще в трьох селах богослужіння будуть українською. Дотепер в церквах Московського Патріархату рідною мовою служили лише на Волині та в Києві. Нещодавно один з митрополитів заявив, що українське слово може лунати у храмах Московського Патріархату. Потрібно лише дві третини голосів вірян.

Відео