Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 18 квітня 2013 р.

Киян запрошують на фотовиставку "Наш Афон"

«Наш Афон» – із такою назвою сьогодні, 18 квітня у музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» (вул. Богдана Хмельницького, 7) відкриється виставка робіт грецького майстра фотографії Костаса Асіміса, повідомляє «Православіє в Україні». Світлини відомого грецького фотографа присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори.

На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття із фондів Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря. Як відомо, фотолітопис Святого Афона складався більш-менш регулярно до кінця 30-років XX століття. Саме він доніс до нас образ преподобного старця Силуана Афонського. В експозиції представлені й рідкісні світлини часів Першої Світової війни, зроблені тодішнім представником Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря в Кіноті ієромонахом Василієм (Кривошеїним) – майбутнім архієпископом Брюссельським, відомим православним богословом.

На жаль, у середині минулого століття через зменшення мешканців монастиря фотолабораторія поступово згорнула діяльність, а пластини з негативами зазнали руйнації. Також катастрофічних збитків монастирському архіву завдала пожежа, яка влітку 1968 року спустошила половину монастиря. І лише наприкінці 1980-х років минулого століття на унікальні дагеротипи Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря звернув увагу грецький фотохудожник Костас Асіміс. У 1984 році він вперше побував на Святому Афоні й практично залишився там назавжди. Дякуючи Костасу, було врятовано та відреставровано частину унікального монастирського архіву, в тому числі відому світлину, на якій при роздачі хліба убогим ченцям біля стін монастиря таємничо з’являється Пресвята Богородиця, яка в полоні полум’я смиренно приймає подаяння. Усі ці роки Костас Асіміс по зернинках збирає й відновлює фотосвідоцтва афонської історії. Щороку експозиція виставки поповнюється новими світлинами. За останній рік вона збагатилася 50-ма унікальними фотороботами, виготовленими із застосуванням найсучасніших технологій фотомистецтва.

Відкриття виставки відбудеться 18 квітня о 15:00. Побачити експозицію можна буде до 18 травня. Довідки за телефоном: 520-28-23. Акредитація преси: 520-28-27, 063-287-18-80 – Світлана.