Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 17 квітня 2013 р.

Кількість священиків у Греції катастрофічно падає

"Злочином, спрямованим на знищення Елладської Церкви" назвав закон про обмеження числа хіротоній парламентський представник партії  "Незалежні Елліни" Теренс Куїк. За його словами, політика уряду призведе до того, що «зовсім скоро в Церкві не буде священиків не тільки для того, щоб служити Літургію і здійснювати Таїнства, але й скоро нікому буде навіть кому подзвонити у дзвони». 

Депутат висловив упевненість, що «відбувається злочин проти народу. Особливо гострого характеру проблема набуває на невеликих островах і в гірських районах Греції ». Парламентарій підкреслив, що «у всіх грецьких православних єпархіях спостерігається брак священнослужителів. При цьому в прикордонній з Туреччиною області Фракія церкви спорожніли, в той час як мечеті продовжують функціонувати, наче нічого не трапилося».

Через кризу кількість священиків у Греції катастрофічно падає
У заключній частині свого виступу депутат зажадав від уряду скасувати закон про обмеження хіротоній священнослужителів і призначити ієреїв на всі вакантні парафії.

Антикризові плани грецької влади скоротити число державних службовців торкнулися і кліриків Елладської Православної Церкви, які отримують від держави платню і таким чином є державними чиновниками. В результаті у багатьох єпархіях склалася брак священнослужителів. Особливо гостро питання браку ієреїв стоїть у сільській місцевості, де й до кризи один священик служив на трьох-чотирьох, а то й більше, парафіях.

Тепер у деяких гірських районах і на невеликих грецьких островах люди взагалі залишилися без пастирської опіки. У 2012 році уряд затвердив рукоположення тільки сімдесяти священиків, тоді як на пенсію пішли понад двісті. Така ситуація буде зберігатися за прийнятими в Греції законам принаймні до 2016 року.