Вівторок, 16 квітня 2013 р.

Права частина УАПЦ на Тернопільщині розвалилась. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на 0352.com.ua, архітектурна окраса Ниркова – вежі Червоногородського замку не витримали випробування часом та браку належного догляду. У суботу половина правої вежі повністю обвалилася.

«Ця вежа вже давно була розколота, там тріщина сягала десь 10 см. А тепер через дощі могла просісти земля і частина вежі повністю обвалилася. Якщо дивитися на фронтальну частину веж від дитячого табору, то обвалу не помітно, однак якщо підійти ближче, то вже видно і осипане каміння, і лише половину вежі», – голова сільради Іван Безушко.

За його словами, сільрада не могла опікуватися цією пам’яткою, оскільки у 2002 році вежі було передано у власність Тернопільській єпархії УАПЦ.

«Але вони не є ефективними власниками. За вежами, які залишилися від Червоногородського замку, не доглядали. І маємо результат», – з сумом констатує сільський голова.

Чи нестиме відповідальність хтось за руйнацію архітектурної пам’ятки – залишків замку, збудованого ще в 17 ст., читайте згодом.