Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 19 квітня 2013 р.

Турки збирають підписи за ісламізацію собору Софії

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на грецькі ЗМІ, у той час, коли грецький уряд оголосив про будівництво в передмісті Афін мечеті, коли з турецького Сходу до Греції прискореними темпами триває наплив мусульман, в самій Туреччині почалася масштабна кампанія, яка має на меті знову перетворити символ Православ'я - храм Святої Софії Константинопольської в мусульманську мечеть. Мусульманська організація «Фонд молоді Анатолії», більшість членів якої є вихідцями з правлячої ісламської партії турецького прем'єр-міністра Р.Т. Ердогана, почала масову кампанію зі збору підписів за перетворення Святої Софії в мечеть. 

За інформацією турецьких ЗМІ, збір підписів на користь «ісламізації» Святої Софії буде проходити упродовж місяця: з 15 квітня по 17 травня 2013 року. Ця кампанія навіть проводиться під характерною гаслом: «Розбийте кайдани - відкрийте Святу Софію в якості ... мечеті».

Турки збирають підписи за ісламізацію собору Софії
За словами голови «Фонду молоді Анатолії» Салиха Турхана, храм Святої Софії, цей шедевр архітектури, є... символом Фатіха - Мехмеда Завойовника, який, як тільки вступив до Константинополя, перетворив храм Святої Софії в мечеть. А тому й зараз цьому храму повинен бути знову повернутий його справжній статус ... мусульманської мечеті.

«Наша кампанія досягне мети тільки тоді, коли з усіх чотирьох мінаретів Святої Софії Константинопольської знову звучатимуть заклики до намазу, і ця подія буде святкуватися всім ісламським світом», - заявив Саліх Турхан.

Рекламний проспект мусульманської акції
Як відзначили в «Фонді молоді Анатолії», дана ініціатива користується непрямою підтримкою ісламського уряду Т. Ердогана. Але найцікавіше в цьому питанні те, що ініціатори хочуть додати йому панісламський характер, поширивши збір підписів і на інші мусульманські країни. Вони навіть йдуть ще далі, порівнюючи Святу Софію, як символ ісламу, з відомою мечеттю Аль-Акса в Єрусалимі, що вважається третьою святинею ісламу після мечетей Мекки і Медіни.